Bez cookies je omezený přístup! Bez COOKIEs je omezený přístup!

Václav Semerád - Galaktické Společenství Myslících Bytostí - Světy za závěsem - Paralelní vesmíry - Artefakty v Čechách - Géniové mezi námi - Citadely - Samostatné - Drobnosti - Torza - Přednášky - Úvahy a plky moje - Návrhy - Víceméně soukromé věci - Ilka Pacovská - Sedmý smysl - Jerry Worker - Katastrofy - Imperium - Svět vedle - Scifi - Milan Matouš - Jan Matzal Troska - Vynálezy - Vesmírné putování - Mojmír Kříž - Arminská sága - Rytíři Blesku - Safari - Arminská válka - Enkra Weston - Zeta - Budovatel státu - Dana a Rudolf Mentzlovi - Astrocesty - Al.Hexth - Kronix - Karel a Josef Čapek - Karel Čapek - Vlastimil Čech - Vladimír Vachek - Herbert George Wells - Arkadij a Boris Strugačtí - John Wyndham - Martin Semerád - Radka Zadinová - Jindřich Zdráhal - Jakub Volšanský - Juraj Pribyl - Bram Stoker - Jane Austenová - Karel Hloucha - Lenka Martinková - Jana Dohnalová - Rostislav Cabák - Miloš Konáš - Alexander Beljajev - Barbora Brunnerová - Neznámý - Hana Nováková - Jan Bauer - Miloš Zbránek - Šimek a Grossmann - František Běhounek - Dokumenty - Válečné - Scifi - Doris Egan - Ivory - Peter M. Jolin - Jill Murphyová - Anna McCaffrey - Drakeni - Isaac Asimov - Stanislav Moc - Čestmír Vejdělek - Jiří Brabenec - Tomáš Dušek - Čaroděj - Brian W. Aldiss - Ivan Jefremov - SF - Kolektiv - Kolektivní úvahy - Drby - Antologie - Všehochuť - Obrázkové série - Žebříčky - Fórum - Základní třídění - Setřídit abecedně - Setřídit chronologicky
Komentáře Slovník

Seznam knih

z nabídky Autobus Ukaž 53 hodnocení:

Pozor na nastavení filtrů (např. proti drsnějším knihám)! Základní nastavení je pro děti (= všechno potlačit), takže se ani všechno nezobrazí! U některých knih se dají nastavit nejen jména hrdinů, ale existují i různé verze (dětské i drsnější) - tohle všechno je ale v základním nastavení skryté a platí vždy "učesanější" varianta.

Zoidée dívka z planety BardžáTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 1999 Kazi a Semi (1965-1990)
Vydal Autobus 2000 ISBN=80-238-4709-0 120Kč

Začátek ságy, kde se zástupce Země kosmonaut Vojta setká s Galaktickým společenstvím rozumných bytostí - GSMB - rozsáhlou říší, po tisíciletí budovanou Bardžany. Tito vesmírní obyvatelé se tak podobají lidem Země, že se tam pozemský kosmonaut Vojta, který se na planetu Bardžá po zkáze první pozemské hvězdné expedice dostane, cítí skoro jako doma. Byl by tam jistě spokojený... kdyby ho netrápil stesk po domově. Věnuje proto hodně úsilí přípravě expedice Bardžanů na Zem.

Téma :

Zoidée1965-1990 Václav Semerád, Praha

Next:Gurroa a válka Agríšů Ukaž ( 3 hodnocení)


Gurroa a válka Agríšů příběh telepatické bytostiTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1966-2001)

Osmiletý chlapec, vítěz Agríšské války, vzbuzuje obavy - kdo za ním stojí? Není přece možné, aby ten kluk dokázal sám porazit největší hrozbu vesmíru - Agríše! Jeho matka Ylla Ligaidová vypadá jako křehká dívenka, ale pozor, je to zkušená kosmonautka, která už přežila několik kosmických havarií a jen tak něco ji nerozhází.

Téma :

Gurroa-a-válka-Agríšů1966-2001 Václav Semerád, Praha

Next:Kerré

Knihu seženete: Nová Forma

Ukaž ( 2 hodnocení)


Kerré bohyně z hvězdTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 1991 Teodor Rotrekl (1972-1991)
Vydal Nová Inspirace 1992 ISBN=80-901286-1-0 30Kč

Jak může dopadnout setkání kosmonautů Země, zbavených při havárii své technické převahy, s primitivními obyvateli planety Saimeo? Kosmonautům má být výstrahou osud jejich předchůdců - jiných bytostí, které u planety podobně havarovaly před tisíciletími, ale z nich a z jejich potomků se stali barbaři... Vyšla r.1992 v Nové Inspiraci. Je dávno rozprodána, dnes už ji seženete jen v elektronické podobě na nabídce nakladatelství , při troše štěstí na ni můžete narazit i v antikvariátech.

Téma :

Kerré1972-1991 Václav Semerád, Praha

Next:Čikea a Čivi Ukaž ( 3 hodnocení)


Čikea a Čivi děti planety ŤanůTuhle knihu jsi ještě nečetl

Teodor Rotrekl (1992)

Čikea a Čivi je příběh bezbranných ptačích lidí Ťanů, jimž hrozí vyvraždění ze strany technicky mnohem vyspělejší civilizace Kígórů. Nebýt podpory jejich pozemského přítele, kosmonauta Renona, Ťanové by svou planetu agresívním bytostem brzy uvolnili, či přesněji, byli by vyvražděni...

Téma :

Čikea-a-Čivi1992 Václav Semerád, Praha

Next:Sorky


Sorky zbraně prokleté planety GíjóTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1992)

Příběh dvou pozemských dětí na prokleté planetě. Už jste slyšeli o prokleté planetě Gíjó? Jediné, odkud kdysi před tisíciletími její objevitelé Bardžané neslavně utekli..? Tak to je ona!

Téma :

Sorky1992 Václav Semerád, (1966 Přelouč-1992 Praha)

Next:Agaboril Ukaž ( 1 hodnocení)


Agaboril planeta MágůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1993)

Agaboril, planeta Mágů, popisuje tragédii světa, v němž se k moci dostali zločinci nejhoršího zrna. Podařilo se jim uchvátit moc a všechny ostatní lidi uvrhnout do bezradného barbarství středověku. Zločinecká komunita ovládla celý svět silami, proti kterým průzkumná loď Galaktického společenství nic nezmůže a nezbývá jí než útěk.

Téma :

Agaboril1993 Václav Semerád, Praha

Next:Fulgiu Ukaž ( 1 hodnocení)


Fulgiu (svět šedé magie)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1994)

Fulgiu, svět šedé magie je příběh dvou pozemšťanek na planetě, osídlené lidmi s magickými vlastnostmi. Jak známo, člověk má někdy potíže odlišit pokročilejší vědu od černé magie...

Téma :

Fulgiu1994 Václav Semerád, Praha

Next:Giweruz

Knihu seženete: Nová Forma

Ukaž ( 1 hodnocení)


Giweruz a zvony pekelnéTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1997)

Giweruz (Zvony pekelné) je horečnatý příběh záchrany světa, ohroženého chystaným výbuchem svého slunce (podívejte se na obrázek našeho Slunce, ať pochopíte, o čem to je!). Na této nebezpečné situaci je nejhorší, že se někteří podezřívaví lidé odmítají podřídit cizinci, který se snaží vyvést obyvatele méně vyspělého světa z nebezpečí. Konec planety Giweruz se blíží a pokus o útěk z ohnivého pekla není vůbec jistý.

Téma :

Giweruz1997 Václav Semerád, Praha

Next:Margabadar

Knihu seženete: Nová Forma

Ukaž ( 3 hodnocení)


Margabadar svět černého rytířeTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1997)

Margabadar je inverzní svět, kam se dostanou čtyři mladí, naivní pozemšťané a kde vládne Aorrug - bytost velmi podobná Gurroovi, stejně mocná i technicky vybavená, ale na rozdíl od něho - zlá.

Téma :

Margabadar1997 Václav Semerád, Praha


Ligaid Hlavní konstruktérTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1999-torzo)

Fo-ru Ligaid je hlavní konstruktér planety Aigura a věrný služebník svého císaře Šimara. Až se jednou jeho dcera vrátí z vesmírného výletu s podivnou bytostí - s člověkem ze Země...

Téma :

Ligaid1999-torzo Václav Semerád, Praha

Ukaž ( 3 hodnocení)


Kniha (nebo kočka?)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2003)

Kniha, kterou přinese tříletá dcerka domů s vysvětlením, že jí spadla na hlavu, když do popelnice disciplinovaně házela obal od bonbonů, není obyčejná kniha, ačkoliv se tak tváří. Název je prostý, opravdu se jedná o knize. Že je neobyčejná? To brzy pochopíte.

Téma :

Kniha2003 Václav Semerád, Praha

Ukaž ( 1 hodnocení)


RusalkyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2011)

Když někoho utancují rusalky... třeba je pochopí. A možná i rusalky jeho. A třeba to má úplně jiný význam, než tomu lidská tradice připisuje. Stejně jako setkání s Rákšasy, démony starých Indů, kteří mají pro lidi víc pochopení, než byste čekali...

Téma :

Rusalky2011 Václav Semerád, Nová Ves


Skřítci z mimosvětaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2011)

Skřítci nemají lidi v lásce - ale dětem občas pomohou. Pokud se jim poštěstí dostat se do jejich vesmíru...

Téma :

Skřítci2011 Václav Semerád, Nová Ves


Jukagyri (hrad poslední naděje)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2011)

Hrad Jukagyri je velký, pevný - ale hlavně, nezná slovo noc. Nachází se totiž ve vesmíru, kde je neustále den, ve světě Dzígvlegt. My, co žijeme na okraji Galaxie, máme na obloze hvězdy. Poblíž středu Galaxie je hvězd tolik, že světy, které se tam nacházejí, mají trvale den.

Téma :

Jukagyri2011 Václav Semerád, Nová Ves

Next:Orizemě


Orizemě (svět poslední naděje)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2012)

Orizemě je svět v našem vesmíru. Není to tak samozřejmé, neboť vesmírů je víc, i když obyvatelé zaostalých světů zpravidla znají jen ten jeden, ten svůj.

Téma :

Orizemě2012 Václav Semerád, Nová Ves


Zuznelai (světy za kráterem)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2013)

Zuznelai patří mezi světy za závěsem - jsou nám blízké a současně vzdálené, záleží na Strážcích Brány...

Téma :

Zuznelai2013 Václav Semerád, Nová Ves


PoustevníkTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2014)
Vydal Autobus 2018 ISBN=978-80-7612-006-8 524Kč

Motto:

Pokud nějakou pokročilou technologii odlišíte od černé magie, pak nebyla dost pokročilá. Skutečně pokročilou vědu totiž od černé magie neodlišíte.

Téma :

Poustevník2014 Václav Semerád, Nová Ves

Knihu seženete: Nová Forma


Veverky (Sciurus sapiens)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

© koláže Václav Semerád (2015)

Veverky nemusí být jen ty obyčejné, lesní. Děti, které se díky dědečkovi k těmto zvláštním veverkám dostanou, brzy zjistí, že jsou to trochu vyspělejší, než čekaly. Podle dědečka jsou ty veverky vyspělejší než lidé...

Téma :

Veverky-Sapiens2015 Václav Semerád, Nová Ves


BrochikeaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2015)

Podivuhodná dobrodružství knihy Brochikea začínají trochu netradičně - archeologickým výzkumem Egypta... Hrdina, vystudovaný egyptolog, se však v Egyptě dlouho nezdrží. Kolegové ho totiž pošlou vyjednávat s podivnými bytostmi, které jim tam pomáhají. Už první setkání s nimi je záhadou - ty bytosti totiž procházejí hmotou... ale co víc, mohou zajistit, aby hmotou procházeli i lidé! Objevy pak jen prší, když si je mohou archeologové nejprve pod zemí - a třeba i pod pyramidami - prohlédnout...

Téma :

Brochikea2015 Václav Semerád, Nová Ves


BeridazTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018)

Už začátek té cesty vypadal podezřele. Kdo kdy ve světě slyšel o zvířeti se šesti nohama?

Téma :

Beridaz2018 Václav Semerád, Praha


Čtvrtá říše (Vergeltungswaffe-5)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

© Jiří Stárek, 2002 (1997)
Vydal Autobus 2002 ISBN=80-903146-0-0 198Kč

Čtvrtá říše se odehrává v paralelním světě, kam se na konci Druhé světové války na poslední chvíli uchýlily zbytky poraženého Wehrmachtu. Zděšený hrdina Ota Vávra se na paralelní Zemi setká i se samotným Hitlerem, připravujícím se na triumfální návrat... Němce zachránili lidem zcela nepodobní mimozemšťané. Jenže podle nacistické ideologie jsou pouhými zvířaty a proto mezi nimi nakonec vypukne vyhlazovací válka.

Téma :

Čtvrtá-říše1997 Václav Semerád, Praha

Next:Čtvrtá Země Ukaž ( 1 hodnocení)


Čtvrtá ZeměTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2002)

Na 4.Říši navazuje další kniha s podobným názvem - 4.Země, kde se čtenář opět setká s Otou Vávrou, ale už ne v Novém Německu. Poté, co byli lidé z paralelního světa mimozemšťany vyhozeni, obrátí se ve svých výzkumech na opačnou stranu paralelních vesmírů - a mají úspěch, objeví Třetí Zemi, pak Čtvrtou... jenže netuší, jak nebezpečné objevy to jsou. Najdou na nich jen nestvůrné zlo. A s hrůzou zjišťují, že se již zabydlilo i na Zemi... Co s tím? 4.Země pojednává osvětě zvaném Gehenna - znalci Bible jistě vědí, že se tak nazývalo pravé Peklo s ďábly našich praotců. Když se ale Peklo otevře a z paralelního vesmíru vystoupí praví ďáblové, je pozdě honit bycha. Kdo pak může Zemi zachránit? Snad jen člověk, do kterého vstoupí - ďáblice. Ani úsloví „vstoupil do něho ďábel" není zdaleka tak nemožné, jak se leckomu zdá.

Téma :

Čtvrtá-Země2002 Václav Semerád, Praha

Next:Andílek


Andílek (Andělská trilogie 1)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2016 Barbora Brunnerová (2003)
Vydal Nová forma Týn nad Vltavou 2016 ISBN=978-80-7453-667-0 172Kč

Andílek je první kniha z dětské sci-fi trilogie. Odehrává se na Zemi, ale jeden z hrdinů tu není doma...

Téma :

Andílek2003 Václav Semerád, Praha

Next:Učedník andělů

Knihu seženete: Nová Forma


Učedník andělů Andělská trilogie 2Tuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2016 Barbora Brunnerová (2003)
Vydal Autobus 2016 ISBN=978-80-7453-667-0 204Kč

Učedník andělů je druhá kniha z dětské sci-fi trilogie. Bísíája se vrátila domů do světa andělů, ale na Zemi zůstávají její trošičku zmutovaní kamarádi - Olda se psem Čertem a schopnostmi andělských mimozemšťanů. Olda se teď chystá dokázat velké věci a má k tomu úžasné předpoklady. Začne dělat zázraky, naučené od andílka.

Téma :

Učedník-andělů2003 Václav Semerád, Praha

Next:Andělský svět

Knihu seženete: Nová Forma


Andělský svět Andělská trilogie 3.částTuhle knihu jsi ještě nečetl

Barbora Brunnerová 2017 (2004)
Vydal Nová Forma Týn nad Vltavou 2017 ISBN=978-80-7453-818-6 212Kč

Andělský svět je třetí kniha z dětské sci-fi trilogie.

Učedníci andělů nemají v našem světě na růžích ustláno. Lidská závist je totiž spolu s penězi silnější než zázraky a ty se proto v našem světě proti gangsterům neprosadí. Opět se tu setkáváme s Oldou, tentokrát až v sousedním paralelním vesmíru, kam musel uprchnout před zlobou nepřátel. Naštěstí mezi Oldovy andělské dary patří i schopnost cestovat vesmírem ze světa na svět, tak jak to dokáží andělé. Olda se sice neodváží jako andílek daleko od Země, nicméně s Máňou objeví svět podobný ráji a založí tam kolonii, nevelkou osadu, kde dál zázračně léčí lidi. Před závistivci to úspěšně maskují jako cestovní kancelář Za zdravím.

Téma :

Andělský-svět2004 Václav Semerád, Praha

Next:Duch a ďáblice

Knihu seženete: Nová Forma


Duch a ďáblice Jupiterský duch 1.částTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2006-2007)

Jupiterský duch navazuje na Andělskou trilogii, ale tato kniha už není určena pro děti, jako první tři Andělské. Olda a jeho kamarádi mezitím vyrostli, už to nejsou děti. I nejmladší člen jejich party Pepek Horák, dříve odstrkovaný, vyrostl natolik, že si troufá sám objevovat ve vesmíru cizí světy. Navzdory varování andělů však zamíří do zakázaných Jupiterských světů a z jedné takové výpravy se vrátí jako duch. Prochází hmotou a je skoro neviditelný.

Téma :

Duch-a-ďáblice-J12006-2007 Václav Semerád, Praha

Next:Svět ďáblic


Svět ďáblic Jupiterský duch 2.částTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2006-2007)

V prvním dílu Jupiterského ducha Pepek založil v jednom ze sousedních vesmírů druhou pozemskou kolonii Oáza. Byl by to ráj, kdyby se s ďáblicemi občas nevracel do Pekla - až se ucho utrhlo... Pepek přečká nemožné - jako duch přežije atomový výbuch, ve kterém shoří zbytek jeho komanda. Naštěstí mu pomohou dávní kamarádi, Olda a jeho družina. Jenže pak mu zkříží plány jiný Jupiterský svět a když se vrátí, nic doma nepoznává...

Téma :

Svět-ďáblic-J22006-2007 Václav Semerád, Praha

Next:Válka ďáblů


Válka ďáblů Jupiterský duch 3.částTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2006-2007)

Pepkův svět poskytl azyl i Učedníkům z Andělského světa a spolu se připravují na návrat. Ďáblové na Zemi - třeste se! Konečně se potkají i s hrdiny Čtvrté Země... a je to po mnoha nedorozuměních opravdu podivuhodné setkání... V knize Čtvrtá Země potkalo hrdinu Otu Vávru neštěstí - zahynul mu syn Jiří. Jenže teď si ďáblice Yazatap Horáková, známá na Zemi jako Sibyla, královna ze Sáby, vzpomene, že návrat ze světa duchů není tak nemožný, jak se zdá...

Téma :

Válka-ďáblů-J32006-2007 Václav Semerád, Praha

Next:Asistenti Erduka


Asistenti Erduka Jupiterský duch 4.částTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2007-2009)

Pepkova rozvětvená rodina se tentokrát dostává daleko do vesmíru, kde se opět setká s andělkou Bísíájou. Děti na Zemi mezitím vyrostly - a andělka též. Ve vesmíru se ale setkají i s vyššími bytostmi - Erduky. Ti na ně ale nemají čas, pátrají totiž právě v paralelních vesmírech po po světech Zla. Pepek jim nabídne pomoc - a brzy světy Zla nalézá. Jenže jeho parta má jen nafukovací kosmické čluny, kdežto protivník flotily kilometrových bitevních kolosů s atomovými torpédy.

Téma :

Asistenti-Erduka-J42007-2009 Václav Semerád, Praha


Krešo (pevnost nad Moskvou)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1968)

Krešo je science-fiction, napsaná v roce 1968 jako reakce na vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Žádný div, že v ní tajemná česká nesestřelitelná létající pevnost Miráž na oplátku ohrožuje Moskvu a nutí sovětské generály vyklidit nejen Československo, ale všechny státy Evropy. Ukáže se, že konstruktér Miráže, geniální český vědec Viktorín Přibík ze starého rodu, není člověk - nebo aspoň ne obyčejný člověk...

Téma :

Krešo1968 Václav Semerád, Přelouč


Fext (stín z temnot)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1996)

Hrdiny této science-fiction jsou Jíra Stříbrný, fext od doby Třicetileté války, a mladá venkovská učitelka Martina, která se s Jírou spřátelí.

Téma :

Fext1996 Václav Semerád, Praha


FEXT - stín z temnot (balada)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Fext-stín-z-temnot


SchizofrenikTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2014)

Téma :

Schizofrenik2014 Václav Semerád, Nová Ves


WoodooTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2015)
Vydal Autobus 2021 ISBN=978-80-7612-294-9 187Kč

Téma :

Woodoo2015 Václav Semerád, Nová Ves

Knihu seženete: Nová Forma

Ukaž ( 1 hodnocení)


LéčitelkaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016)

Léčitelka je opravdu nenápadná tajemná osoba. Žije ve staré chalupě a zabývá se léčením lidí, občas si však od nich vybírá velice nezvyklou daň...

Téma :

Léčitelka2016 Václav Semerád, Nová Ves


ZáhrobíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016)

Záhrobí je osada za hřbitovem. Naši předkové zakládali hřbitovy odděleně od měst a vesnic, jenže dnes se vsi i města rozrůstají tak, že hřbitov bývá obklopen domy. Jeho přítomnost pod okny vyšších pater už ani nikoho neděsí...

Téma :

Záhrobí2016 Václav Semerád, Nová Ves


LiangéTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1967-2017)

V přírodě se dá čekat ledacos. Ale aby v Čechách spadla z nebes velryba? To snad jen v hodně divokém snu. Ještě větší záhadou by bylo, aby z té velryby vylezl člověk. Ale když zjistíte, že »velryba« i »člověk« jsou monstra z vesmíru, už vám to snad ani nepřijde. Nebo ano?

Téma :

Liangé1967-2017 Václav Semerád, Nová Ves


Manuscript (Alchymistův odkaz)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Wikipedie (2017)

Je správné předat zděděnou starožitnost do muzea, kde na ni bude bez užitku padat prach a nikdo si jí tam ani nevšimne, jak je rok dlouhý? Nebude přece jen lépe podrobit ji soukromému výzkumu? Bude to docela jistě zajímavější!

Téma :

Manuscript2017 Václav Semerád, Nová Ves


SkrčekTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Propadlý sklep pod prastarým domem neočekávaně odkryje záhadné podzemní prostory. Kromě starých, zřejmě středověkých chodeb, tam je »Něco«, co vypadá jako z moderní doby. Nejvíc je to podobné velkému satelitu. Zůstává nezodpovězená otázka, jak se »To« do podzemních prostor dostalo, když očividně nemají vchod, či lépe řečeno, vchod byl už ve středověku zasypán...

Téma :

Skrček2019 Václav Semerád, Praha


Pážata magické říšeTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)
Vydal Autobus ISBN=978-80-7612-217-8 250Kč

Trojlístek školáků objeví prastarý poklad. Poklady se mají v Čechách odevzdávat, jenže tenhle je příliš vzácný, než aby se s ním dokázali jen tak rozloučit. Zejména když je v něm varování, že nesmí v žádném případě padnout do nepovolaných rukou!

Téma :

Pážata-magické-říše2019 Václav Semerád

Knihu seženete: Nová Forma

Ukaž ( 4 hodnocení)


OMÍOR válka světůTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 1994 Teodor Rotrekl (1993)

Začátek je variací na známé téma H.G.Wellse Válka světů. Země je napadena vyspělejší civilizací Omíorů. Veškerý odpor je marný a pozemská civilizace se v krátké době definitivně zhroutí. Zbývají jen osamělé skupinky lidí, snažící se jenom o přežití, o zachování holého života.

Téma :

Omior1993 Václav Semerád, Praha

Ukaž ( 1 hodnocení)


Válka s mloky doktora Jaroše (Salamander Sapiens)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2000 Jiří Stárek (kresby), Václav Semerád (koláže), Kazi (IT-obrázky) (1999)
Vydal Autobus 2000 ISBN=80-238-6054-2 168Kč

Téma :

Mloci1999 Václav Semerád, Praha


DémonTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1998)

Je démon ještě člověk? Asi ano - i on dělá chyby...

Jenže jeho zaklínadla skutečně fungují - a nepřekračují přitom přírodní zákony. Dokáže přežít i vlastní smrt a vrací se v jiném těle opět na svět. Proti gangsterům si přinese místo pistole okarínu a bitevní vrtulník sestřelí pozounem. Kouzla a čáry? Ani ne, jen věda - jenže extrémní věda...

Téma :

Démon1998 Václav Semerád, Praha


Přítel (mezi námi)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2009-2010)

Hrdinkou této science fiction je nepříliš atraktivní, spíš plnoštíhlá studentka, často svými vrstevníky pro svou »hroší« postavu přehlížená a navíc poměrně chudá. Našla si proto jinou zábavu. V době volna se místo návštěv zábavních podniků toulá po internetu. Až jí tam nabídne přátelství jakýsi neznámý člověk, který ji zná tak podrobně, jak to jen přes internet jde. Až se jí točí hlava a lapá po dechu, když zjistí, co všechno o ní ví, včetně tajných údajů ze školy. Uvědomuje si, že to musí být hacker. A velice dobrý hacker!

Téma :

Přítel2009-2010 Václav Semerád, Nová Ves


Boxduroy svět pod skálouTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2017)

Vzpomínkový výlet do kraje dětství se nečekaně změní v drama, naštěstí se šťastným koncem. I když je otázka, jaké štěstí je uvíznout v úplně cizím světě, jehož obyvatelé, aspoň někteří, se nás sice upřímně snaží pochopit, ale nejde jim to. Už protože nás považují jen o málo víc než za zajímavá zvířata. Jsme pro ně zkrátka ubozí barbaři. A do jisté míry mají pravdu - oni sami se nezabíjejí, jako my.

Téma :

Boxduroy2017 Václav Semerád, Nová Ves


MigrantiTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

K Zemi přilétá obrovský asteroid. Všechny pokusy zničit ho jsou marné, jenže krátce před srážkou asteroid změní směr a přistane na Měsíci. Je to totiž obří kosmická loď s půlmiliardou uprchlíků ze světa, pohlceného svým sluncem. Cestují vesmírem a hledají nový domov. Chtěli by se usídlit na Zemi, ale ta je tak přemnožená, že je nikde nechtějí. Migranti nakonec lidem naopak navrhnou přijmout na palubu menší množství (100.000) zástupců Země, se kterými odletí dál hledat nový domov...

Téma :

Migranti2019 Václav Semerád, Praha

Ukaž ( 1 hodnocení)


Vějíře Froilů dar králůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019-2020)

Potkat na silnici nosorožce začíná být neobvyklé i v Africe. V Čechách je to však zcela neočekávaná událost, zejména když je nosorožec osedlaný a sedí na něm mladá jezdkyně.

Téma :

Vějíře-Froilů2019-2020 Václav Semerád, Praha


Saxamur (svět živých skal)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Začíná to nečekaným a navíc podivným dědictvím, které se nedá odmítnout beze ztráty cti. Dědictvím je totiž dvanáctiletá holka, která při neštěstí přišla o rodiče. Podivné je na tom i to, že dědictví musí převzít jiný sirotek - a tak ti dva budou od té chvíle jeden na druhém závislí.

Téma :

Saxamur2020 Václav Semerád


Raxdinka - víla z VušigdyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma :

Raxdinka2020 Václav Semerád


Zoromor duch mohylyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2021)

Téma :

Zoromor2021 Václav Semerád, Praha

Ukaž ( 1 hodnocení)


EvosinóoTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2021)

Rodina Květoňů spadla na samé dno lidské společnosti. Bez pomoci soucitného příbuzného by nejspíš dopadla ještě hůř, ale ani tak nebylo její postavení záviděníhodné.

Téma :

Evosinóo2021 Václav Semerád

Ukaž ( 4 hodnocení)


Návod pro autory (jak psát ve formátu SW)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018)

Toto není kniha, ale návod, jak psát na tomto webu, aby sem mohl autor vkládat vlastní díla. Jsou tu poměrně podrobně sepsané zásady, které je radno dodržovat, aby vkládání nové knihy proběhlo automaticky a úspěšně. Návod je určen především zdejším »hostujícím autorům«, ale popisuji zde i »chuťovky«, jako psaní románů, kde si může čtenář sám určit jméno hlavního hrdiny a hrdinky. Uznejte, kde jinde máte podobnou možnost? Nebo psaní více verzí do jedné knihy! Mám to automatizované až tak, že po dokončení románu jej převedu do formátu pro čtečky ve více variantách: »učesané« pro školní mládež a »rozcuchané« pro dospělé. Už tohle je zajímavé!

Téma :

Návod-pro-autory2018 Václav Semerád, Praha


Veverčí příhody pro děti a vnoučataTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2018 Barbora Brunnerová (2017-2018)
Vydal Nová Forma 2018 ISBN=978-80-7612-010-5 376Kč

Tohle povídání jsem vymýšlel už dávno. Nejprve pro svého mladšího brášku, když byl malý (už bude brzy taky důchodce, je to už 50 let...). Pak jsem to vyprávěl svým dětem, hned vedle pohádky „O koblížkovi a lišce“, kterou jsem odříkal cestou do školky a ze školky nejméně tisíckrát, jenže ty už z toho dávno vyrostly, vždyť i nejstarší vnučce už bylo 18. Teď to tedy vyprávím nejmladším vnoučkům předškoláčkům a má to pořád úspěch. Podotýkám, je to (asi jako „Koblížek“) především pro děti předškoláčky, i když jsem to kdysi po večerech vyprávěl i školákům. Možná se to někomu bude hodit, dospělým to může poskytnout materiál k večernímu čtení dětem před spaním.

Téma :

Veverčí-příhody2017-2018 Václav Semerád, Praha

Knihu seženete: Nová Forma


Odstup, Satane! Apage, Satanas!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2001 Jiří Stárek (1981)
Vydal Autobus 2001 ISBN=80-238-6964-7 139Kč

Odstup, Satane! Tato science-fiction (napsaná 1982) se odehrává v poněkud tajemném prostředí - v hradech čarodějů a v Pekle. Mágové jsou zvláštní skupina bývalých lidí, kterým vládne nenávistný a nesmiřitelný Ibrahim Sheitan, česky Satan. Mágové jeho vládu nesnesou a vzbouří se, ačkoliv vědí, že Satan vládne největší síle na Zeměkouli - Peklu.

Téma :

Odstup-Satane1981 Václav Semerád, Klášterec n. Ohří


Šifra 7 Šifra sedmé nevěryTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Povídka o trestu za nevěru vyšla 1996 v časopise Nemesis. Spočtěte, kolikrát byla Bílá paní nevěrná! Sedmkrát nebo tisíckrát?

Téma :

Šifra-7€sf


ÚletyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018)

Úlety jsou náměty, které by na román nevystačily. Nanejvýš na povídku. Jenže já povídky nepíšu, takže tyhle náměty považuji za »úlety«. (Pokud se vám to tak nezdá, není to můj problém.)

Téma :

Úlety2018 Václav Semerád

Ukaž ( 1 hodnocení)


Šifra sedmé nevěry Sedm nebo tisíc nevěr?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Povídka o trestu za nevěru vyšla 1996 v časopise Nemesis. Spočtěte, kolikrát byla Bílá paní nevěrná! Sedmkrát nebo tisíckrát?

Téma :

Šifra-sedmé-nevěry


Chyba návratu Nehrajte si s časem!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Zpráva o největší chybě na Zemi aneb hrátky s časem končí zákonitě katastrofou...

Téma :

Chyba-návratu


Dary Smutné víly (divadelní hra 1958)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1958)

Tohle je moje nejstarší archiválie - pro ty, koho zajímá, co jsem psal kdysi dávno, když mi bylo 13 let (1958), když jsem ještě psal pohádky i tuto pohádkovou divadelní hru (zachovala se mi v jednom ušmudlaném sešitu). Dary Smutné víly mohou být buď k užitku, nebo ke zlu, stačí je špatně použít. Snad je naši hrdinové použijí správně. Ale protože je to pohádka, musí to přece dopadnout dobře.

Téma :

Dary-Smutné-víly1958 Václav Semerád, Loukovec

Ukaž ( 1 hodnocení)


Karty kterým se zasmějeteTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Téma :

Karty€sf


DálkaTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Ukázka jakéhosi dávného pokusu. Tohle téma zapadlo do zapomenutí, obnovovat je nebudu.

Téma :

Dálka


The War With Newts (anglicky)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(example in English)

Téma :

Mloci-anglicky


Přednášky jsou mírně zhuštěné verze toho, co jsem kdy přednášel na různých setkáních scifistů, nejčastěji v Praze na Pragoconech, v Chotěboři na Festivalech Fantazie (jedna je i z Raukonu v Kolíně). Pozor - některé jsou míněné vážně - tedy vědecky, jiné jsou čistě scifistické (tak trochu do Cimrmannovštiny). A pozor - rád se bavím tím, že to diváci včas nerozpoznají, nebo až ke konci přednášky.

Návrhy patří do science fiction především tím, že se je nejspíš nikdy nepodaří uskutečnit. Kapři (naši zastupitelé) si prostě rybník sami nikdy nevypustí, to je jejich neotřesitelné krédo. Nicméně - bylo by krásné, kdyby se to podařilo... (To by bylo krásné sci-fi!!!)

Úvahy a plky - tomu se dnes (nevím proč) říká blogy...

Scifi přednášky ze setkání scifistůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(Václav)

Tyto přednášky znají účastníci různých scifistických sjezdů, nejčastěji v Chotěboři. Většinou (až na výjimky) jsou psané mírně Cimrmannovským stylem. Rozhodl jsem se, pokud to jde, spojit je do jednoho bloku - něco jako knížku. Patří totiž k sobě.

Téma :

Scifi-přednáškyVáclav Václav Semerád, Chotěboř


Východní mystika vědecky Východní Mystika vědeckyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Je možné vědecky posoudit Východní Mystiku? Sami mystikové tvrdí, že je vědecky neuchopitelná. A co když se mýlí? Nevěřte, že se Mystika s vědou tak dokonale nesnáší, že je není možné spojit!

Téma :

Východní-mystika


Neviditelný boj s mimozemšťany Boj s neviditelnýmiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Nejstrašnější vesmírné obludy nejsou ty největší, ale ty, které nevidíme...

Téma :

Neviditelný-boj


Dänikenovy omyly a jejich jiné vysvětlení Däniken se mýlil s laskavými bohyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Däniken se mýlil, když své laskavé bohy umisťoval do vzdáleného vesmíru. Byli to totiž ďáblové - z nepříjemně blízkého pekla. Jiný pohled na Dänikenovy sbírky důkazů o přítomnosti mimozemšťanů na Zemi.

Téma :

Dänikenovy-omyly


Čarodějnice vědecky Vědecký pohled na čarodějniceTuhle knihu jsi ještě nečetl

Je možné, aby zaklínadla opravdu účinkovala? Věda neříká, že ne - jen za jistých podmínek... Říká se - »Na každém šprochu pravdy trochu« aneb »Ani čarování se vědecky zavrhovat nedá«!

Téma :

Čarodějnice


Chráněnci mimozemšťanů Chráněnci mimozemšťanů mezi námi?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Chráněnci mimozemšťanů mezi námi? Aneb - neztrácejte hlavu, když na vás váš domácí mazlíček promluví...

Téma :

Chráněnci


Dvojdyšné bytosti a jejich problémy Vědecký pohled na vodníkyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Některé dvojdyšné bytosti znáte. Žijí na vodě i na souši, třeba takový bahník africký... o jiných se jen vypráví. Například vodníci...

Téma :

Dvojdyšné-bytosti


Psychorezonance++ - úvod Pokročilá psychorezonanceTuhle knihu jsi ještě nečetl

Užívání psychorezonance se dá vystopovat již v dávnověku. Třeba Odysseovy Sirény...

Téma :

Psychorezonance++


Biblické zázraky vědecky Biblické zázraky očima vědyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Biblické zázraky očima vědy. Tuhle přednášku jsem poprvé přednášel v Egyptě za jízdy autobusem přímo v místech, kde se to odehrávalo. Měla tam obrovský úspěch.

Téma :

Biblické-zázraky


Babylonská věž v mimoprostoru Mluví mimozemšťané anglicky?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Babylonská věž - aneb jazykové zmatení ve vesmíru. Taky vás štve, že se ve vesmíru mluví pouze anglicky? Jak se tam vlastně můžeme domluvit? Angličtina to zřejmě (či spíš zcela jistě!) nebude!

Téma :

Babylonská-věž


Allohmota a hmotové zrcadlo (duchové vědecky) Vědecký pohled na duchyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Allohmota - aneb vědecký pohled na duchy. Rozbor vlastností hmoty s imaginárními vazbami - o vzájemné prostupnosti hmoty a allohmoty. Hmotové zrcadlo - zrcadlo, do kterého vstoupíte a tím současně vystoupíte - proti sobě. Že je to nemožné? Ale je - jen s menším fíglem...

Téma :

Allohmota-a-hmotové


Gatewehr - hvězdná brána jako zbraňTuhle knihu jsi ještě nečetl

I hvězdná brána se dá použít jako zbraň. U hvězdné brány ze StarGate to naštěstí neplatí, ale to zdaleka není jediná možnost.

Téma :

Gatewehr-hvězdná


Orbitální rezonance a jejich vliv na podnebí ZeměTuhle knihu jsi ještě nečetl

Poněkud jiný vědecký pohled na globální oteplování, který klimatologové i naše média zamlčují, protože se na něm nedá vydělat!

Téma :

Orbitální-rezonance


Vynucené harémy a sex v Jupiterském Duchovi U tefirů mají mnohoženství určené genetikou. Monogamie tam nemá šanci.Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Vynucené harémy - aneb ve vesmíru nemusí platit ani klišé »On a Ona« - a může to být skutečně způsobené nezbytností - geneticky! Monogamie je tam dokonce považovaná za nemravnou.

Téma :

Vynucené-harémy-a-sex


Málo známé vlastnosti vodyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Málo-známé


Geometrická teorie teleportů Geometrie teleportůTuhle knihu jsi ještě nečetl

Teleporty mohou být různého druhu, ale nezvládneme je bez pochopení jejich pravé geometrické podstaty...

Téma :

Geometrická-teorie


Paralelní vesmíry - nebo jeden zakřivený?Tuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Struktura paralelních vesmírů se může zdát složitá... dokud si neuvědomíme, že může jít o jeden jediný, zato pěkně zakroucený vesmír...

Téma :

Paralelní-vesmíry


Vesmíry s jinými fyzikálními zákonyTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Paralelní vesmíry mohou být i značně odlišné od našeho. V některých je jiná rychlost světla a platí i jiné fyzikální zákony. Tam to naše věda bude mít obzvlášť těžké...

Téma :

Vesmíry


Úvahy a plky (moje)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2000-2020)

Tohle jsou mé vlastní úvahy. Aspoň vidíte, co jsem zač.

Téma :

Úvahy-a-plky2000-2020 Václav Semerád, Nová Ves


Prosaďme logo Non-EU!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Nenechme se vláčet Evropskou Unií kvůli byrokratickým šikanám! Prosaďme logo Non-EU ke globálnímu stanovení výjimek!

Téma :

Prosaďme-logo-non-eu


Odsun - skvrna národa?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Máme se za odsun Němců stydět, nebo to tak bylo správné? Byl odsun byl skutečně ostudou Čechů a Beneše? Podle vyššího principu mravního není vražda na tyranu zločinem. Takže - ne!

Téma :

Odsun-skvrna-národa


Prezidenti - naše chlouba?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Přehled našich prezidentů - byl větší kolaborant Hácha nebo Husák? A co ti noví? Čistě subjektivní úvaha o našich prezidentech - minulých, současných i budoucích. Opakuji, ta úvaha je čistě moje, je subjektivní a nedělám si nárok na Jedinou Pravdu... Komu se to nelíbí... má možnost připojit vlastní názor...

Téma :

Prezidenti-naše


Americký balíček karet Americký balíček karet, určený pro vrahy!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Balíček karet po americku - pokud znáte stejnojmennou píseň skupiny Rangers-Plavci 1969, tam je to selanka-doják. Reality je však jiná, mnohem drsnější!

Téma :

Americký-balíček


Rasismus Rasismus a pokrytectvíTuhle knihu jsi ještě nečetl

Jsme větší rasisté my nebo Kanaďané a Britové? Kdo jsou největší pokrytci? Úvaha o rasismu je také dost tabuizovaným tématem. Moje je nadepsána »Proč odmítám používat slovo Romové«. Pro toto etnikum používám dál název Cikáni a nepovažuji to za schválnost, ale za fair play. Přál bych jim, aby mohli být na toto označení hrdí. Byly přece doby, kdy Němci považovali za nadávku i označení »Čech«!

Téma :

Rasismus


Tolerance nebo spravedlnost? Tolerance a spravedlnost nejsou totéž!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Máte raději spravedlnost nebo toleranci? Pozor - to není stejné! Chcete spravedlnost pro všechny - anebo stále tolerovat lumpy? Úvaha je tématem značně choulostivým. Prosím, přečtěte si ji celou, nesuďte zbrkle podle prvního odstavce!

Téma :

Tolerance-nebo


Čeští Heretici I kacíři mohou mít víru!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Galileo u Inkvizice... Nevěřte všemu, co vám k věření předkládají! Spousta věcí se dá vysvětlit i jinak! Toto je pojednání o víře Českých Heretiků, církve která vlastně ani není církví.

Téma :

Čeští-heretici


Porovnání monoteistických náboženstvíTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Porovnání


Byl Oswietim koncem světa?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Opravdu musíme tomu všemu věřit?

Téma :

Byl-oswietim-koncem


Matematický trestní řádTuhle knihu jsi ještě nečetl

Matematický trestní řád je (bohužel) nad chápavost právníků. Těm chybí v tomto směru základní vzdělání, jinak by nemohli (jako jistý JUDr Hanych spolu s JUDr Tomášem Sokolem) vydávat součet za průměr. Jenže právě matematika by pomohla zlikvidovat zločinnost a poslat pojem »recidivista« do říše pohádek. Jen chtít! (Jenže - to je právě ten největší problém!) Návrh Progresivního trestního řádu je laický, ale přečtěte si, o čem to je. Nebyl by stokrát lepší, než vzdělanými právníky prosazovaná varianta Třikrát a dost!, i než neúměrné zvyšování základních sazeb postihů, navrhované ostatními stranami?

Téma :

Matematický-trestní


Kurvítka Kurvítka - zdroj nechtěné zábavy!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Kurvítko bývalo předmětem vtipů. Než se změnilo ve vědní obor - řízená spolehlivost - a přitom zůstalo (už z podstaty!) spojené s kurvami. Nevěříte? Uvědomte si, že právě tohle bývá častým zdrojem vašeho bezmocného vzteku!

Téma :

Kurvítka


Kurvítka české politikyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Kurvítko bývalo předmětem vtipů. Než se změnilo ve vědní obor - řízená spolehlivost. Myslíte si, že je to v politice lepší? Ale kdež!

Téma :

Kurvítka-české


Jak jsme fotili MlokyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Obrázky ke knize »Válka s mloky dr.Jaroše« vznikly z mírně upravených fotografií, pořízených převážně v pohraniční pevnosti »Hanička«

Téma :

Jak-jsme-fotili-mloky


Norské děti v Čechách?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

OSPOD - ochrana nebo zkáza dětí? Chráníme děti před rodiči sveřepě jako v Norsku? A neubližujeme jim tím podstatně víc?

Téma :

Norské-děti


Krutá pravda o zmetkuTuhle knihu jsi ještě nečetl

Krutá pravda o jednom vypečeném zmetku v našem právním řádu (a kdyby tam byl jen ten jeden!) Tohle může dopadnout i na vás, ani se nenadějete! Myslíte si, že ne? Asi vás budu muset z toho vyvést!

Téma :

Krutá-pravda-o-zmetku


Napadli mě ruští hekři!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Ruští hackeři? Nenechte se vysmát!

Téma :

Napadli-mě-ruští


Nic neroste do nebe! Ceny vždy rostou rychleji než mzdyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Matematický trestní řád je (bohužel) nad chápavost právníků. Těm chybí v tomto směru základní vzdělání, jinak by nemohli (jako jistý JUDr Hanych spolu s JUDr Tomášem Sokolem) vydávat součet za průměr. Jenže právě matematika by pomohla zlikvidovat zločinnost a poslat pojem »recidivista« do říše pohádek. Jen chtít! (Jenže - to je právě ten největší problém!) Návrh Progresivního trestního řádu je laický, ale přečtěte si, o čem to je. Nebyl by stokrát lepší, než vzdělanými právníky prosazovaná varianta Třikrát a dost!, i než neúměrné zvyšování základních sazeb postihů, navrhované ostatními stranami?

Téma :

Nic-neroste-do-nebe


MeeééToóóTuhle knihu jsi ještě nečetl

Moderní hony na čarodějnice už jsou hodně za hranou slušnosti i spravedlnosti. Jak napsal Mark Twain, spravedlnost kteréhokoliv zákona poznáte, když ho někdo uplatní na vás a vy bezpečně víte, že jste nevinný. Presumpce viny zkrátka patří do středověku!

Téma :

Meeéétoóó


Železniční přejezdyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Železniční


Dopis hnutí BudoucnostTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Dopis-hnutí


Volební systém průběžnýTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Volební systém, který by jako jediný umožnil rychlé odvolání politiků jejich vlastními voliči, pokud je zklamou nebo zradí. Prakticky Damoklův meč politiků. Bude možné realizovat jedině po další revoluci.

Téma :

Eps21


RecenzeTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Recenze mají upozornit na dobré i špatné - někdy ale upozorňují jen na ubohost recenzentů... Asi by měly být příležitostí dozvědět se něco o knihách - samozřejmě pokud jsou slušně napsané. České recenze jsou ale často takové, že by ode mě pes kůrku nevzal. Takže buď píšu jako idiot a všichni moji čtenáři jsou kreténi - nebo jsou vedle jak ta jedle recenzenti. Podle zásady dávání slova oběma stranám je tu uvádím, i když s nimi nesouhlasím. Koho to zajímá, má možnost sám si je zhodnotit. Ačkoliv si myslím, že vytvořit si vlastní názor může opět jen ten, kdo si aspoň něco přečte... Přinejmenším se tu dozvíte, kdo mě nemá rád...

Téma :

Recenze


František Běhounek František Běhounek, můj učitel a vzorTuhle knihu jsi ještě nečetl

Akademik František Běhounek, člověk a spisovatel. Medailonek o vědci, skvělém člověku, a v neposlední řadě i o českém spisovateli scifi.

Téma :

Běhounek


Kočka (báseň)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Toto sice ke sci-fi moc nepatří (nanejvýš k přednášce o osobách chráněných mimozemšťany, ale tam už je), ale proč se nezamyslet nad tím, jak se my lidé občas ke zvířatům chováme?

Téma :

Kočka


Teodor Rotrekl - malíř scifiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Malý obrázkový medailonek legendárního malíře sci-fi. Mám k němu velice vřelý vztah, protože ilustroval moje knížky »Kerré«, »Omíor« a »Sorky«. Obálku k poslední jmenované však prodal dříve než jsem ji viděl - škoda. Slíbil, že mi namaluje jinou - bohužel zemřel dříve...

Téma :

Rotrekl


CenzuraTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Co si myslím o cenzuře? Chce někdo znát můj názor...?

Téma :

Cenzura


ProtektorátTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

aneb o čistě náhodných podobnostech mezi Lisabonskou smlouvou a vyhlášením Protektorátu Hitlerem.

Téma :

Protektorát


Pravda o nakladatelství AutobusTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Téma :

Pravda-o-autobusu


- je specialitou nakladatelství Autobus. Většina dnešních spisovatelů svá díla tají až do vydání, tady je tomu naopak. ÄŚtenáři mohou svými připomínkami zasahovat do děje i do jiných detailů a dokud není román dopsán, můžete se ankety zúčastnit i Vy.

Přejmenování hrdinů

Další, velice neobvyklou vlastností těchto knížek, je možnost měnit si jméno hlavního hrdiny (hlavní hrdinky) podle vlastního výběru. V tomto seznamu je poznáte podle značky. Nejsou tím vybaveny všechny knížky, u některých je to omezeno na hrdinu, u jiných na hrdinku, v některých se dají měnit jména oboje. Chcete-li si jména hrdinů nastavit, klikněte si na tento nadpis a postupujte podle návodu. Nastavená jména se projeví až při stahování knih.

Recenze odjinud

Zajímá vás, s jakým ohlasem se tyto knížky setkaly jinde? Můžete se na ně podívat kliknutím si na tento nadpis. Sesbíral jsem si je a vystavuji je pro výstrahu čtenářům. Pravda, v hodnocení recenzí naplno souhlasím s Jardou Mosteckým, který recenzenty (nejen!) svých knih nazývá vši v kožichu literatury. Tvrdí, že je zásadně nečte, aby si nekazil mínění o lidech. Nevím. Taky jsem spáchal několik recenzí, ale já recenze píši jen když se mi nějaká knížka líbí a chci ji čtenářům doporučit. Když se mi knížka nelíbí, velice často ji ani nedočtu a pak o ní žádnou recenzi nepíšu. Jó - kdyby se tím řídili všichni recenzenti!

Rozšířením nabídky jsou knihy dalších autorů:

Sedmý smysl - bytosti (Bytosti)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Jan Patrik Krásný (2015)

Stručný přehled magických bytostí knih Sedmý smysl.

Téma :

Sedmý-smysl-bytosti2015 Ilka Pacovská, Praha


Rytířské pohádky ze školy sira MichaelaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma :

Rytířské-pohádky2020 Ilka Pacovská


Ostrov zasvěceníTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2012 Jan Patrik Krásný (2012)
Vydal Albatros 2012 ISBN=978-80-00-02882-8 249Kč

Sedmý smysl je smysl pro magii - a sága o sirotcích zde začíná. Sirotky Hanku, Sváťu a Rafaela najde v otrokářském sirotčinci neznámý magický dobrodinec. Osvobodí je a doveze do kouzelnické školy. Postupně se ale dozvídají, že jejich neznámý dobrodinec je džin, sloužící černé dračici. Co ta s lidskými sirotky zamýšlí?

Téma :

Ostrov-zasvěcení-S12012 Ilka Pacovská, Praha

Next:Smrt kouzelného džina

Knihu seženete: Albatros


Smrt kouzelného džinaTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2012 Jan Patrik Krásný (2010)
Vydal Albatros 2012 ISBN=978-80-00-03027-2 249Kč

Sága o sirotcích pokračuje. Hanka se spřátelí s černým drakem Plamem, synem černé dračice, která sirotkům zajistila přijetí do kouzelné školy. Dračice to nedělá z lidskosti - má s dětmi vlastní plány. Jenže kouzelný džin slíbí Hance ochranu... Přesně tohle ale neměl dělat! Džin totiž nesmí odmítnout žádný příkaz svého pána, jenže teď už nesmí podle svého slibu ani ublížit Hance...

Téma :

Smrt-džina-S22010 Ilka Pacovská, Praha

Next:Únosce draků

Knihu seženete: Albatros


Únosce drakůTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2012 Jan Patrik Krásný (2012)
Vydal Albatros 2012 ISBN=978-80-00-03115-6 249Kč

Ani draci nejsou bezpeční před darebáky, kteří je zneužívají pro své nekalé cíle. Díky tomu se Hanka seznámí s čerstvě vylíhlým dráčkem, který u ní hledá ochranu. Dráček se nejen ostatních lidí, ale i dětí bojí, drží se jen Hanky... Proč právě u ní? Kouzelný tulík jí to vysvětlí:

Téma :

Únosce-draků-S32012 Ilka Pacovská, Praha

Next:Vrať drakovi, co je jeho

Knihu seženete: Albatros


Vrať drakovi, co je jehoTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2013 Jan Patrik Krásný (2013)
Vydal Albatros 2013 ISBN=978-80-00-03142-2 249Kč

Konečně se ukazuje, proč si černá dračice hýčká lidské děti a zejména Hanku. Chce totiž od ní získat zpět něco, co předtím patřilo drakům. Jenže Hanka se mezitím spřátelila se synem dračice Plamem, který se jí v rozhodné chvíli zastane... Ukazuje se ale, že to nebude tak snadné, jak si to dračice představuje...

Téma :

Vrať-drakovi-S42013 Ilka Pacovská, Praha

Next:Průvodce ztracených

Knihu seženete: Albatros


Průvodce ztracenýchTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2014 Jan Patrik Krásný (2014)
Vydal Albatros 2014 ISBN=978-80-00-03425-6 249Kč

Jak využít dračí pomoc při urovnávání nevyřešených problémů mezi lidmi?

Například použít draka jako bitevního letadla...

Téma :

Průvodce-ztracených-S52014 Ilka Pacovská, Praha

Next:Otrocká krása

Knihu seženete: Albatros


Otrocká krásaTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2014 Jan Patrik Krásný (2010)
Vydal Albatros 2014 ISBN=978-80-00-03827-8 269Kč

Mezi lidmi i mezi žáky kouzelné školy se rozmáhá podivná móda - piercing. Podlehne jí i Hanka. Jednorožci ji ale zděšeně odeženou a také dračice pozná, že drahokamy v piercingu jsou nasáklé tou nejčernější, zlou magií, se kterou si ani ona sama se svou velice silnou dračí magií náhle neví rady. Pokusí se Hanku té zlé krásy zbavit - ale ani její čáry na to nestačí...

Téma :

Otrocká-krása-S62010 Ilka Pacovská, Praha

Next:Zlodějíček z pátých hradeb

Knihu seženete: Albatros


Zlodějíček z pátých hradebTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2015 Jan Patrik Krásný (2011)
Vydal Albatros 2015 ISBN=978-80-00-03827-8 269Kč

Osud zanese naše přátele (byť ne všechny) do města, které se chystá pohltit katastrofa, hrozící zničit celý kouzelný svět. Ani čáry na to úplně nestačí...

Téma :

Zlodějíček-S72011 Ilka Pacovská, Praha

Next:Dračí cejch

Knihu seženete: Albatros


Dračí cejchTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2015 Jan Patrik Krásný (2011)
Vydal Albatros 2015 ISBN=978-80-00-03937-4 269Kč

Další díl se odehrává ve světě, kde jsou lidé jen vlastnictvím draků. A jsou nadšeni, v jakém krásném otroctví to žijí... ...a pohrdají těmi, kdo se jim snaží vysvětlit, co je to za nesmysl... Nejvíc naděje na úspěch má Sváťa - ještě mu není osmnáct let a může tedy bez nebezpečí požádat prostřednictvím Hanky jejího kamaráda černého draka Plama o vzácný černý dračí cejch, aby ho ostatní otroci konečně respektovali...

Téma :

Dračí-cejch-S82011 Ilka Pacovská, Praha

Next:Bez práva na život

Knihu seženete: Albatros


Bez práva na životTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2015 Jan Patrik Krásný (2012)
Vydal Albatros 2015 ISBN=978-80-00-04101-8 249Kč

V tomto dílu se draci fanaticky snaží zahubit dvě malé děti, které by jim mohly být nebezpečné, až vyrostou. Hanka se je naopak snaží přesvědčit, aby si z nich místo zabíjení udělali přátele.

Téma :

Bez-práva-na-život-S92012 Ilka Pacovská, Praha

Next:Naučte mě zabít draka

Knihu seženete: Albatros

Ukaž ( 1 hodnocení)


Naučte mě zabít drakaTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2017 Jan Patrik Krásný (2017)
Vydal Autobus 2017 ISBN=978-80-00-04993-9 269Kč

Paní Ilka Pacovská se neudržela a pokračuje ve své sérii „Sedmý smysl". Své příznivce tím zcela jistě potěší, i když se její pokračování diametrálně rozchází s pokračováním pana Vachka... Nu což, je to přece jen originál...

Téma :

Naučte-zabít-draka-S102017 Ilka Pacovská, Praha

Knihu seženete: Albatros


Studna světůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2015-2016)

Studna světů - David Bowman ve filmu Vesmírná odysea 2001 musel k hvězdné bráně absolvovat miliony kilometrů kosmického prostoru. Hrdinka ji má takříkajíc za barákem.

Téma :

Studna-světů2015-2016 Jerry Worker


Magická díra Legenda o podsvětíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018-2019)

Do průšvihu lze spadnout kdykoliv a kdekoliv. Čtyři nerozluční kamarádi do něj spadli tak, že si vyrazili na zimní tramp. Pak stačila jedna nenápadná čerstvá trhlina ve skále, aby se ocitli v ..., prostě někde jinde, a tudíž v průšvihu. Nelze jen tak zmizet z socialistického Československa...

Téma :

Magická-díra2018-2019 Jerry Worker

Ukaž ( 1 hodnocení)


Test přežitíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018-2019)

Země je po srážce s kometou, obyvatelstvo žije v rozsáhlých podzemních útočištích. Sem tam se najde nějaký rebel. Když jeho výstřelky přesáhnou hranici, je za trest vyhozen z útočiště, obvykle do nějaké obyvatelné lokality a má možnost se vrátit, pokud onu lokalitu podrobně prozkoumá. Toto je příběh jednoho z nich. Zatím se vesele baví na mejdanu. Ještě netuší, co bude...

Téma :

Test-přežití2018-2019 Jerry Worker


MultimindTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016)

Multimind - útěk před vesmírnou katastrofou na lodi vytvořené z malé planetky. Loď obsahuje pouze počítač s extrémně velikou, spolehlivou, mnohokrát zálohovanou pamětí. Do téhle paměti jsou nahrány osobnosti celé civilizace. Ale jak říká pan Murphy, co se může pokazit, to se pokazí. Co se pokazit nemůže, to se pokazí tím horším způsobem... Stačila jedna malinkatá, extrémně rychlá exotická částice, která lodí prolétla jako šutr cárem mlhy. Škody, které napáchala, byly téměř smrtelné.

Téma :

Multimind2016 Jerry Worker


Měsíční vejce Legenda o Stříbrné paníTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2017)

Konec světa bývá popisován dost katastroficky, například pádem meteoritu. Co když je to úplně jinak? Meteorit nebyl meteorit, Měsíc se také nezdá být tím, za co je považován.

Téma :

Měsíční-vejce2017 Jerry Worker, jaxx

Ukaž ( 1 hodnocení)


Noel Když je v noci tmaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020-2020)

Výpadek elektřiny. Chvilku nejede nic, pak to kdosi opraví a svítí se dál, chladničky chladí, počítač už zase jede. Co se stane s civilizací, když je celosvětový výpadek elektřiny zapříčiněn rozpadem polovodičů?

Téma :

Noel2020-2020 Jerry Worker


Imperium 1 EvropaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2017)

Imperium - Na začátku byla pidistranička, které se všichni smáli. Jak sílila, rostly také pokusy o její zničení. Odrovnání... Nedala se. A rostla. Nakonec začala naplňovat motto, které měla už od začátku a kvůli kterému byla dlouho terčem posměchu: „Od Cherbourg po Vladivostok, od Nordkappu po Catanii!“

Téma :

Imperium-12017 Jerry Worker, Plzeň


Imperium 2 SvětTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2017-2018)

Imperium - Na začátku byla pidistranička, které se všichni smáli. Jak sílila, rostly také pokusy o její zničení. Odrovnání... Nedala se. A rostla. Nakonec začala naplňovat motto, které měla už od začátku a kvůli kterému byla dlouho terčem posměchu:

Téma :

Imperium-22017-2018 Jerry Worker, Plzeň


Imperium 3 VesmírTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019-2020)

Téma :

Imperium-32019-2020 Jerry Worker, Plzeň


Svět vedle 1 JindeTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016-2017)

Představte si cibuli. Představte si, že existuje mnoho světů a ty světy jsou poskládány vedle sebe jako vrstvy v cibuli. Normálně je odděluje slupka. Občas se stane, že se slupka poruší a vedlejší vrstvy se dotknou. Při větší poruše se vrstev může dotýkat více.

Téma :

Svět-vedle-12016-2017 Jerry Worker


Svět vedle 2 OhroženíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019-2020)

Představte si cibuli. Představte si, že existuje mnoho světů a ty světy jsou poskládány vedle sebe jako vrstvy v cibuli. Normálně je odděluje slupka. Občas se stane, že se slupka poruší a vedlejší vrstvy se dotknou. Při větší poruše se vrstev může dotýkat více.

Téma :

Svět-vedle-22019-2020 Jerry Worker


Rodinný vesmír Svatební cesta konstruktéra kosmických lodíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020-2021)

Jak se svatební cesta mladé dvojice vesmírem změní na objevitelskou výpravu? Jednoduše, stačí se propadnout vesmírnou bránou někam jinam.

Téma :

Rodinný-vesmír2020-2021 Jerry Worker

Ukaž ( 1 hodnocení)


RodičeTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2012)

Vzpomínky ze života v minulém století... Patří panu Milanu Matoušovi. Napsal je původně pouze pro své potomky, ale je to zajímavé čtení i pro jiné.

Téma :

Rodiče2012 Milan Matouš, Praha

Ukaž ( 1 hodnocení)


Střípky v uniformě aneb Vojna není kojnáTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2006)

Vzpomínky bývalého československého důstojníka... Patří panu Milanu Matoušovi. Napsal je původně pouze pro své potomky, ale je to zajímavé čtení i pro jiné.

Téma :

Střípky-v-uniformě2006 Milan Matouš, Praha


Roky krajinou vod a lesůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2005)

Povídky z Jižních Čech z minulého století... Tyto vzpomínky patří panu Milanu Matoušovi. Napsal je původně pouze pro své potomky, ale je to zajímavé čtení i pro jiné.

Téma :

Roky-krajinou-vod2005 Milan Matouš, Praha


Argonautem pohnuté dobyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2007)

Když se do této knížky začtete, asi brzy zjistíte, že ji musel psát komunista. Jistě se sami sebe zeptáte, co to má co dělat na webu, jehož provozovatelem je známý protivelmocenský živel a antipartajník. Zkuste se také tak přemoci a čtěte dál. Zjistíte, že to sice psal komunista, ale jeden z těch mála poctivých, co hned nepřevlékli kabát (jako většina kariéristů v této partaji), člověk, který těmi kariéristy, dnes pyšnými na svůj antikomunismus, ze srdce pohrdá a kterého vám nakonec může být až líto.

Téma :

Argonautem2007 Milan Matouš, Praha


Nejšlechetnější povoláníTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2013)

Když se do této knížky začtete, asi brzy zjistíte, že ji musel psát komunista. Jistě se sami sebe zeptáte, co to má co dělat na webu, jehož provozovatelem je známý protivelmocenský živel a antipartajník. Zkuste se také tak přemoci a čtěte dál. Zjistíte, že to sice psal komunista, ale jeden z těch mála poctivých, co hned nepřevlékli kabát (jako většina kariéristů v této partaji), člověk, který těmi kariéristy, dnes pyšnými na svůj antikomunismus, ze srdce pohrdá a kterého vám nakonec může být až líto.

Téma :

Nejšlechetnější-povolání2013 Milan Matouš, Praha


Z děravého džbánkuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2004-2012)

Když se do této knížky začtete, asi brzy zjistíte, že ji musel psát komunista. Jistě se sami sebe zeptáte, co to má co dělat na webu, jehož provozovatelem je známý protivelmocenský živel a antipartajník. Zkuste se také tak přemoci a čtěte dál. Zjistíte, že to sice psal komunista, ale jeden z těch mála poctivých, co hned nepřevlékli kabát (jako většina kariéristů v této partaji), člověk, který těmi kariéristy, dnes pyšnými na svůj antikomunismus, ze srdce pohrdá a kterého vám nakonec může být až líto.

Téma :

Z-děravého-džbánku2004-2012 Milan Matouš, Praha


Slavičí paštikaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2008)

Víte jak se vyrábí slavičí paštika? Smísí se slavičí maso s koňským v poměru 1:1. Jeden slavík - jeden kůň. Podobně vyprávím příběhy. Špetka skutečnosti a na ní stoh fantazie. Berte to tak a pobavte se.

Téma :

Slavičí-paštika2008 Milan Matouš, Praha


Světem bez růžových brýlíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018)

Tuhle knihu psal člověk, který opravdu jezdil po světě, ale ne jako turista, spíš na vědecké konference. Byl (a je) komunista a upřímně pohrdá korouhvičkami, které otočily kabáty a nedávno „zapálení komunisté", jsou dnes „zapálení antikomunisté". Málo platné, má pravdu. Nejsem komunista, naopak. Ale pohrdám těmi korouhvičkami také. A že jich je ve všech partajích převaha! Že, pane Štětináči z Bratrstva Kočičí pracky?

Téma :

Světem-bez-brýlí2018 Milan Matouš


Matoušovy pohádkyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2006)

Téma :

Matoušovy-pohádky2006 Milan Matouš, Praha


Osada Šňůra korálky i perličky pro českou mládežTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1946)

Téma :

Osada-Šňůra1946 Jan Matzal Troska


Záhadný ostrovTuhle knihu jsi ještě nečetl

Teodor Rotrekl (1934)
Vydal Sfinga ISBN=80-85491-48-6

Téma :

Záhadný-ostrov1934 Jan Matzal Troska


Vládce mořských hlubinTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma :

Vládce-mořských-hlubin2019 Jan Matzal Troska

Ukaž ( 1 hodnocení)


Pistole míruTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma :

Pistole-míru2019 Jan Matzal Troska


Nemova říše Kapitán Nemo 1Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma :

Nemova-říše2019 Jan Matzal Troska


Rozkazy z éteru Kapitán Nemo 2Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1931)

Téma :

Rozkazy-z-éteru1931 Jan Matzal Troska


Neviditelná armáda Kapitán Nemo 3Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma :

Neviditelná-armáda2019 Jan Matzal Troska


Planeta LeonTuhle knihu jsi ještě nečetl

Teodor Rotrekl (2019)

Téma :

Planeta-Leon2019 Jan Matzal Troska


Peklo v rájiTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma :

Peklo-v-ráji2019 Jan Matzal Troska


Smrtonoš Zápas s nebem 1Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Teodor Rotrekl (2019)

Téma :

Smrtonoš2019 Jan Matzal Troska


Podobni bohům Zápas s nebem 2Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Teodor Rotrekl (2019)

Téma :

Podobni-bohům2019 Jan Matzal Troska


Metla nebes 3 Zápas s nebemTuhle knihu jsi ještě nečetl

Teodor Rotrekl (2019)

Téma :

Metla-nebes2019 Jan Matzal Troska


Ostrov Armin (Charry de Guyrlayowe I.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1971)

Téma :

Ostrov-Armin1971 Mojmír Kříž, Svitavy

Next:Do zlého světa Ukaž ( 3 hodnocení)


Do zlého světa (Charry De Guyrlayowe II.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1972)

Téma :

Do-zlého-světa1972 Mojmír Kříž

Next:Napravovatelé světa


Napravovatelé světa (Charry de Guyrlayowe III.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1973)

Téma :

Napravovatelé-světa1973 Mojmír Kříž


Rytíři Blesku 1 (Charry de Guyrlayowe IV.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1974)

Téma :

Rytíři-blesku-11974 Mojmír Kříž

Next:Rytíři Blesku 2 - Cesta do Evropy


Rytíři Blesku 2 - Cesta do Evropy (Charry de Guyrlayowe V.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1974)

Téma :

Rytíři-blesku-21974 Mojmír Kříž

Next:Rytíři Blesku 3 - Diplomati


Rytíři Blesku 3 - Diplomati (Charry de Guyrlayowe VI.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1974)

Téma :

Rytíři-blesku-31974 Mojmír Kříž

Next:Rytíři Blesku 4 - Velmistr


Rytíři Blesku 4 - Velmistr (Charry de Guyrlayowe VII.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1975)

Téma :

Rytíři-blesku-41975 Mojmír Kříž

Next:Rytíři Blesku 5 - Jízda Walkýr


Rytíři Blesku 5 - Jízda Walkýr (Charry de Guyrlayowe VIII.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1975)

Téma :

Rytíři-blesku-51975 Mojmír Kříž

Next:Rytíři Blesku 6 - Dcery Živého Ohně


Rytíři Blesku 6 - Dcery Živého Ohně (Charry de Guyrlayowe IX.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma :

Rytíři-blesku-61976 Mojmír Kříž

Next:Rytíři Blesku 7 - Zimní válka


Rytíři Blesku 7 - Zimní válka (Charry de Guyrlayowe X.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma :

Rytíři-blesku-71976 Mojmír Kříž


Oděný sluncemTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma :

Oděný-sluncem1976 Mojmír Kříž

Next:Středomoří


StředomoříTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma :

Středomoří1976 Mojmír Kříž

Next:Sněmování


SněmováníTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma :

Sněmování2020 Mojmír Kříž

Next:Afrika!


Afrika!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma :

Afrika1976 Mojmír Kříž

Next:Dojít do Simbabwe


Dojít do SimbabweTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma :

Dojít-do-Simbabwe1976 Mojmír Kříž

Next:Srdce Reortie


Srdce ReortieTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma :

Srdce-Reortie1976 Mojmír Kříž

Next:Rytíři dalekých cest


Rytíři dalekých cestTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma :

Rytíři-dalekých-cest1976 Mojmír Kříž

Next:Planina supího smíchu


Planina supího smíchuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma :

Planina-supího-smíchu1976 Mojmír Kříž


DianaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2001)

Téma :

Diana2001 Mojmír Kříž

Next:Terezka


TerezkaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma :

Terezka1976 Mojmír Kříž

Next:Valérie


ValérieTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1977)

Téma :

Valerie1977 Mojmír Kříž

Next:Denis


DenisTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1977)

Téma :

Denis1977 Mojmír Kříž

Next:Princezny severu


Princezny severuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1977)

Téma :

Princezny-severu1977 Mojmír Kříž

Next:Barbara


BarbaraTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1977)

Téma :

Barbara1977 Mojmír Kříž

Next:Renka


RenkaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1977)

Téma :

Renka1977 Mojmír Kříž

Next:Jana


JanaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1977)

Téma :

Jana1977 Mojmír Kříž


Znamení tygraTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1970)

Téma :

Znamení-tygra1970 Mojmír Kříž

Next:Do města přišel cizinec


Do města přišel cizinecTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1970)

Téma :

Do-města-přišel1970 Mojmír Kříž

Next:Kočky mňoukají tence


Kočky mňoukají tence a nikdy neprosíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1971)

Téma :

Kočky-mňoukají-tence1971 Mojmír Kříž

Next:Volání Černého jezera


Volání Černého jezeraTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1971)

Téma :

Volání-Černého-jezera1971 Mojmír Kříž

Next:Zákon orlů


Zákon orlůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1983)

Téma :

Zákon-orlů1983 Mojmír Kříž

Next:Probudit draka


Probudit drakaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1984)

Téma :

Probudit-draka1984 Mojmír Kříž

Next:Knížata


KnížataTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1985)

Téma :

Knížata1985 Mojmír Kříž

Next:Léto šelem


Léto šelemTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1985)

Téma :

Léto-šelem1985 Mojmír Kříž

Next:Zákony bojovníků


Zákony bojovníkůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1996)

Téma :

Zákony-bojovníků1996 Mojmír Kříž


Pod cizím sluncemTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1985)

Téma :

Pod-cizím-sluncem1985 Mojmír Kříž

Next:Kamenná koruna Argerranu


Kamenná koruna ArgerranuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1987)

Téma :

Kamenná-koruna1987 Mojmír Kříž

Next:Ztracená země Kam


Ztracená země KamTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1987)

Téma :

Ztracená-země-Kam1987 Mojmír Kříž

Next:Veliký Ještěr


Veliký JeštěrTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1987)

Téma :

Veliký-ještěr1987 Mojmír Kříž


Pozdravy kamenným lvůmTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1979)

Téma :

Pozdravy-kamenným1979 Mojmír Kříž


Měsíční tvářTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2017 Dana Tenzler (2017-2018)

Kometa těsně mine Zemi a na Měsíci vytvoří lávové jezero. Levný zdroj energie i materiálu pro stavbu evropsko-ruské vědecké základny. Dario, Michele a Pia přilétají na Měsíc věnovat se výzkumu. Po havárii magnetického vlaku se ukazuje, že malá Valentina není jediné tajemství Měsíce...

Téma :

Měsíční-tvář2017-2018 Dana a Rudolf Mentzlovi, Praha


Večeře pro DragonaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016)

Aaron pracuje na mezinárodní vesmírné stanici ISS jako servisní technik a kuchař. Se dvěma kolegyněmi má za úkol připravit pohoštění pro vesmírné turisty. Vědecký výzkum na stanici se chýlí ke konci, posledním zástupcem starých časů je ruský kosmonaut Sergej. I po přeměně na výletní restauraci zůstává však ISS extrémním místem, kde se technická zařízení můžou zachovat nepředvídaným způsobem.

Téma :

Večeře-pro-Dragona2016 Dana a Rudolf Mentzlovi, Praha


Reality z kosmuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016-2017)

Reality z kosmu - populárně-vědecké povídání, doplňující scifi knihy ze serie »Astrocesty«.

Téma :

Reality-z-kosmu2016-2017 Dana a Rudolf Mentzlovi, Praha


Piráti na MarsuTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2013 Ing. arch. Ivan Havlíček (2013)
Vydal 2013 ISBN=978-80-904582-5-3 120Kč

Studenti Alan a Elias přilétají se svou třídou v rámci speciálního výukového programu na Mars, aby se seznámili s metodami terraformace planety. Brzy se spřátelí s místním geologem Maxem a jeho neteří Lucií. Blíží se důležitá chvíle – řízený dopad ledové komety na povrch Marsu má rudé planetě poskytnout tolik potřebnou vodu. Akce přirozeně není bez rizika – a navíc je tu někdo, kdo si její zdárný průběh nepřeje...

Téma :

Piráti-na-Marsu2013 Dana a Rudolf Mentzlovi, Praha

Next:Na dohled Cruithne


Na dohled CruithneTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016)

Pokračování scifi románu Piráti na Marsu.

Alan a Elias se vracejí s celou třídou ze školního výletu z Marsu na Zem. V raketě Carolus Rex jsou převáženi i zatčení piráti. V blízkosti kvaziměsíce Cruithne vypukne podivný poplach, objeví se zapomenutý tablet a piráti začnou číst román, který jim posílá Eteokles.

Téma :

Na-dohled-Cruithne2016 Dana a Rudolf Mentzlovi, Praha

Next:Benzínka na Japetu


Benzínka na JapetuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016)

Japetus, mrazivý a temný měsíc Saturnu, skrývá ložiska metanu. Elias a Alan pracují na těžbě metanových klatrátů. Palivo má sloužit pro mise Astro-Aqua, které dopravují ledové komety na Mars. První tankování se blíží, raketoplán Doppler přistává s prázdnými nádržemi a s nečekanou návštěvou.

Téma :

Benzínka-na-Japetu2016 Dana a Rudolf Mentzlovi, Praha

Next:Smrt v trial režimu


Smrt v trial režimuTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2015 Ivan Havlíček, Praha (2015)

Zemřít v kosmu je snadné. Stačí opomenout nějakou maličkost... ale zemřít na chybu ve Windowsech?

Téma :

Smrt-v-trial-režimu2015 Dana a Rudolf Mentzlovi, Praha

Ukaž ( 1 hodnocení)


Kronika SegorruTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Kronika Segorru se odehrává kdesi ve vesmíru na planetě, osídlené nejen lidičkami, ale i draky a - a to především - mágy různé úrovně, od šamanů po ty nejsilnější - »reálné mágy«. Těch je tam sice nejméně, zato se nejvíce projevují.

Téma :

Kronika-Segorru2019 Al.Hexth

Ukaž ( 1 hodnocení)


Sogot - Tsuki no kokoroTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Reální mágové zachytili, že do jejich dimenze pronikl jeden ze »Starodávných«. Nebyla to náhoda, přišel sem pro pomstu. A také zastrašit všechny, kdo se s ním setkají.

Téma :

Sogot2019 Al.Hexth

Ukaž ( 1 hodnocení)


BommuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma :

Bommu2020 Al.Hexth

Ukaž ( 1 hodnocení)


Vende aneb zrození v PrázdnotěTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018)

Aniž něco ví o tom, že právě nastal "konec vesmíru", vydává se průzkumná loď Vende odhalit, proč mizí koráby v kosmickém "Bermudském trojúhelníku".

Téma :

Vende2018 Al.Hexth


DrancineTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Vracíme se na Bokwer těsně poté, co Bommu s posádkou nakrátko odletěli.

Elektronýrka Drancine dostane obchodní návrh, který nemůže odmítnout, a snaží se dopravit zákazníka do Mechanicerie.

Téma :

Drancine2020 Al.Hexth

Next:Xarťan


XarťanTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma :

Xarťan2020 Al.Hexth


KawairikaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Ocitáme se opět ma palubě korábu Bommu, který se vrací k již zmíněné planetě Bokwer, a dozvídáme se o děsném dramatu, které se tam odehrálo.

Téma :

Kawairika2020 Al.Hexth


SwarpTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018)

Opět uběhl delší, blíže nespecifikovaný čas.

Arxen - potomek technicky vyspělýcdh Lastakarijců a Arrinci, potomek duchovně pokročilých Deecantovců, se ocitají na zapadlé planetě Swarp, kde přežívá posádka ztroskotaného kosmokorábu.

Téma :

Swarp2018 Al.Hexth


Devatero pohádek a ještě jedna jako přívažek od Josefa ČapkaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1932)

Devatero pohádek vydáno v Československém spisovateli 1992

Téma :

Devatero-pohádek1932 Karel a Josef Čapek, Praha


Věc MakropulosTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1922)

Karel Čapek - Věc Makropulos

Téma :

Makropulos1922 Karel a Josef Čapek


RURTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1920)

Téma :

R-U-R1920 Karel a Josef Čapek


Válka s mlokyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1936)

Válku s mloky napsal Karel Čapek jako alegorii k rozmáhajícímu se fašismu. Mlokům přisoudil podobné rozpínající se snahy i nelidskost.

Téma :

Válka-s-mloky1936 Karel Čapek, Praha


Dášeňka čili život štěněteTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1933)

Téma :

Dášenka1933 Karel Čapek, Praha


KrakatitTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1924)

Karel Čapek - KRAKATIT

Téma :

Krakatit1924 Karel Čapek, Praha


Továrna na AbsolutnoTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1926)

Téma :

Továrna-na-Absolutno1926 Karel Čapek


První partaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1937)

Téma :

První-parta1937 Karel Čapek


Povídky z druhé kapsyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1929)

Téma :

Povídky-z-druhé-kapsy1929 Karel Čapek


Povídky z jedné kapsyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1929)

Téma :

Povídky-z-jedné-kapsy1929 Karel Čapek


Kejvalka (svět za Kejvalkou)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016-2018)
Vydal Autobus 2018 ISBN=978-80-7612-017-4 209Kč

Vejít do neznámého, úplně cizího světa s holýma rukama, to nevypadá pro mladého učitele Ludvíka dobře. A kdyby s holýma rukama! On tam vhupsne úplně nahý! A teď ukaž, inteligente, nač ti je vysokoškolské vzdělání! Šero, horko, mokro a dusno, takové je prostředí cizího světa. Ani lidský hlas tam nezní lidsky! Přežít se tam snad dá, ale když se v šeru nedokážeš ani zorientovat, dá to pěknou fušku!

Téma :

Kejvalka2016-2018 Vlastimil Čech, ves u Frýdku-Místku

Knihu seženete: Nová Forma

Ukaž ( 1 hodnocení)


Horákovi v akci (Fanfikce k sérii Jupiterský duch)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma :

Horákovi-v-akci2020 Vladimír Vachek


Magické zrcadlo (Fanfikce k sérii Sedmý smysl)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2015)

Toto je fanfikce - pokračování Sedmého smyslu, napsané jedním z fanoušků. Uznáte jistě sami, že se mu to docela zdařilo, i když autorka by to jistě napsala jinak...

Téma :

Magické-zrcadlo2015 Vladimír Vachek


Lidé jako boziTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma :

Lidé-jako-bozi2019 Herbert George Wells


První lidé na MěsíciTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma :

První-lidé-na-měsíci2019 Herbert George Wells


Stroj časuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1895)
Vydal Autobus ISBN=80-900015-1-3

Téma :

Stroj-času1895 Herbert George Wells


Čarodějovy pohádkyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Martin Vytáček a Lucie Bittnerová (2000)
Vydal Autobus 2000 ISBN=80-238-6053-4 90Kč

Martin Semerád také sci-fi nepíše, ale je to další knížka nakladatelství , která se docela povedla. Jsou tam opravdu kouzelné pohádky! O vílách, myšince, princezně, vlkodlaku a oživlých stromech... Stojí za přečtení!

Téma :

Čarodějovy-pohádky2000 Martin Semerád, Praha


PředehraTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2013)

Povídka o mimozemšťance. Trošku psychologická a trošku smutná... Od Radky je tady jen tato jedna delší povídka, dalo by se říci psycho-scifistická. Podívejte se sami!

Téma :

Předehra2013 Radka Zadinová, Perštejn


OrkTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2015)

Příběh orčího šamana - hledače pravdy, který se snaží najít národ bájného učitele Joa. Cesta ho zavede do federace složené z několika set planet a mnoha druhů bytostí. Neznají však ani magii ani orky! Je to fantasy? Je to sci-fi? Nebo je to sci-fantasy?

Téma :

Ork2015 Jindřich Zdráhal

Ukaž ( 1 hodnocení)


Pozdravy z KaribikuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Pán Juraj Pribyl žije (a píše) na Slovensku, ale zkušenosti má z celého světa. Některé jeho postřehy jsou jen zajímavé, ale z jiných přímo mrazí, že by mohly být pravdivé.

Téma :

Pozdrav-z-Karibiku2019 Juraj Pribyl


DraculaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Poznámka autora:

Téma :

Dracula2019 Bram Stoker


EmmaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1815)

Téma :

Emma1815 Jane Austenová


Zakletá zeměTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1925)

Tohle byla moje úplně první scifi kniha, hned po pohádkách. Přiznám se, počmáral jsem ji trochu obrázky parních mašinek a mými prvními písmenky. Kolik mi mohlo tenkrát být? Tři roky? Nanejvýš tři a půl... Četl jsem ji ještě před verneovkami. Teď jsem neodolal a přečetl si ji znovu...

Téma :

Zakletá-země1925 Karel Hloucha

Ukaž ( 1 hodnocení)


Z historie hradu OkolotočníkuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2010)

Téma :

Historie-hradu2010 Lenka Martinková


Pohádky z ČernovickaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma :

Pohádky-z-Černovicka2020 Jana Dohnalová


PokladTuhle knihu jsi ještě nečetl

(Rostislav)

Téma :

PokladRostislav Rostislav Cabák


Čamrdáři aneb Nový SvětTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2006)

Téma :

Čamrdáři2006 Miloš Konáš


Blízká setkání s realitouTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2015)
Vydal Autobus ISBN=978-80-88113-09-6

Téma :

Blízká-setkání2015 Miloš Konáš


Letní křídla aneb Městečko zvichřené bigbítemTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2021)

Téma :

Letní-křídla2021 Miloš Konáš


ArielTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Knížka "Ariel" je zajímavá především popisem života lidí v Indii. Neuvěřitelná a neopakovatelná schopnost hlavního hrdiny tvoří jen třešničku na dortu, nicméně její "vědecké" vysvětlení přece jen tuto knihu přeposílá z čiré fantasy do science fiction...

Téma :

Ariel2020 Alexander Beljajev


Člověk obojživelníkTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma :

Člověk-obojživelník2020 Alexander Beljajev


vp zruseno!Tuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Kouzelné omalovánky o veverkách - může si je vytisknout každý kdo má tiskárnu a děti mají o zábavu postaráno!

Jak na to?

Přeskočte do http://sw.gurroa.cz/download.php (»Download«), stáhněte si Veverčí omalovánky a vytiskněte si je.

Téma :

Omalovánky-s-veverkami


Osudová setkání Romantické povídky o dvojí tváři života.Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma :

Osudová-setkání2020 Hana Nováková


Tajemství královnina zpovědníka (Historický thriller)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma :

Tajemství-zpovědníka2020 Jan Bauer


Satira a rýpance Soudce TiTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2014-17)

Povídky Miloše Zbránka, za které je pronásledován Soudcovskou mafií (pardon - unií!).

Téma :

Zbránek2014-17 Soudce Ti


Povídky z AustrálieTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma :

Povídky-z-austrálie2020 Stanislav Moc


Král bez královstvíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2011)

Téma :

Král-bez-království2011 Tomáš Dušek


Zamysli se!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2006-2018)

Tyto texty nejsou mé Úvahy (moje - mají jiný obal:)), ale po jejich přečtení jsem pokaždé zařičel. Od některých autorů mám vyjednáno svolení šířit je bez omezení, jiní dokonce to svolení dali obecně všem. Nepřebírám sem všechno. Zajímavé na tom je, že články, blogy a glosy chráněné copyrightem mi nikdy nesedly. Berte to tedy tak jak to tu je.

Téma :

Zamysli-se2006-2018 Kolektiv

Ukaž ( 1 hodnocení)


Biblické násilíTuhle knihu jsi ještě nečetl

Bible je plná násilí a nenávisti. Co s tím?

Téma :

Biblické-násilí


Luciferův efekt: Proč se z dobrých lidí stávají lidé zlí?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Luciferův efekt - aneb proč se dobří lidé dávají na cestu zla?

Téma :

Luciferův-efekt


Která okupace byla horší? Nesrovnávejme nesrovnatelné!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Která okupace byla horší? Ta, která způsobila smrt stovce lidí, nebo ta, která zahubila tři sta tisíc?

Téma :

Která-okupace-byla


Brexit - marné hledání britské demokracie Brexit - prověrka z demokracie?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Brexit - prověrka z demokracie? Je demokracie vláda většiny nebo těch, kdo víc řvou? (Platí nejen v Anglii!)

Téma :

Brexit-marné


Dunning-Krugerův efekt: Proč hlupák zůstává hlupákem?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Dunning - Krugerův efekt aneb proč hlupák zůstane hlupákem?

Téma :

Dunning-krugerův


Forerův efekt: proč jsme ochotni platit podvodníkům?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Forerův-efekt


...A ještě tu o Červené Karkulce...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

A-ještě-tu


Černobyl - po 21,5 letech křížem krážem - a co bude dále?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Černobyl po 22 letech... odkrývá mnohá překvapení... zejména pro protijaderné aktivisty...

Téma :

Černobyl-po-21


Mašínové - hrdinové nebo gauneři?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Máme Mašíny vyznamenat nebo zatratit? Já v tom jasno mám. Ale co vy?

Téma :

Mašínové-hrdinové


Umírněný kanibalismus Umírnění kanibalové - záchrana Evropy!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Umírnění kanibalové si jistě zasluhují přijmout do Evropy. Netoužíme snad po obohacení jejich svéráznou kulturou, zvyky a tradicemi?

Téma :

Umírněný


Rozhovor s Cannibalem ManeateremTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Rozhovor-s-cannibalem


Proč lže Česká televize?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Že nám naše, tedy Česká televize, lže až se od Kavčích hor práší, o tom si štěbetají i ty kavky. Ale proč? Ona to má totiž tvrdě nařízeno z Komise Evropské unie!

Téma :

Proč-lže-Česká


Jak na eko-teroristyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Vzpomínka na jednu neslavnou blokádu jaderné elektrárny. Aneb jak na ekoteroristy jejich vlastními zbraněmi .

Téma :

Jak-na-eko-teroristy


Kosmická energie versus auraTuhle knihu jsi ještě nečetl

Převzatý článek o záhadných vlastnostech menhirů a jejich energii.

Téma :

Kosmická-energie


Je nám fajn, ale může být ještě hůřTuhle knihu jsi ještě nečetl

Není to tu špatný, ale mohlo by být i hůř... Nejhorší zkázou národa jsou učitelé, kteří se zaprodají politikům!

Téma :

Je-nám-fajn


Psychologický profil multikulturalistůTuhle knihu jsi ještě nečetl

Psychologický profil multikulturalistů aneb podejme žhářům sirky! Na to, že základní myšlenka pochází z roku 1958, je to hodně nadčasové!

Téma :

Psychologický-profil


Nejen Brumbál! Ale i Rumcajs! Brumbál homosexuál?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Brumbál homosexuál ...aneb jak se J.K.Rowlingová snadno a hladce přizpůsobila pokrytcům v Evropské Unii... V zájmu dnešních orgií politické korektnosti musí být i v pohádkách povinné procento homosexuálů, Romů, Vietnamců (naštěstí máme Rákosníčka!), černochů a jiných menšin, jinak nám hrozí sankce Evropské Unie!

Téma :

Nejen-brumbál


Jak jsme mohli žít bez ekologie?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Vzpomínky na to, jak jsme mohli žít bez ekologie...

Téma :

Jak-jsme-mohli-žít


Habermannův mlýn Peníze nesmrdí!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Habermannův mlýn - aneb jak hluboko ještě může klesnout židovský režisér v poklonkování Němcům? Ale ovšem! Pecunia non olet! ((Německé) peníze (mu) nesmrdí!)

Téma :

Habermannův-mlýn


Putinův rozhovor s ObamouTuhle knihu jsi ještě nečetl

Fiktivní rozhovor Obamy s Putinem ohledně Ukrajiny Jen mám nepříjemnou obavu, že to takhle fakt chodí...

Téma :

Putinův-rozhovor


Ten umí to a ten zas tohleTuhle knihu jsi ještě nečetl

Úsměvné srovnání Werichovy písně předělané na dnešek...

Téma :

Ten-umí-to-a-ten-zas


Ve slejváku lžíTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Ve-slejváku-lží


Co s teroristy?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Jak na teroristy - recept, který se osvědčil, ale nepoužívá se!

Téma :

Co-s-teroristy


Prefabrikace veřejného míněníTuhle knihu jsi ještě nečetl

Jak se vyrábí veřejné mínění nejen v Čechách, ale i ve světě...

Téma :

Prefabrikace


Horáček na Hrad? Až pokvetou hrábě! Vexlák na Hrad?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Chcete vexláka na Hrad? Já ne!

Téma :

Horáček-na-hradKotlovanáTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Kotlovaná


Dítě jako zboží na objednávku?!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Dnes je všechno možné! Ale nadšení ode mne nečekejte!

Téma :

Dítě-jako-zboží


Smart časožroutiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Chcete mít úplně pitomé dítě? Kupte mu »chytrý telefon«!

Téma :

Smart-časožrouti


Invaze mimozemšťanůTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Invaze


Kolegové živnostníci, zdražujme!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Kolegové


O právu na směšnost a jednom zmizelém blogu Cenzura v ČecháchTuhle knihu jsi ještě nečetl

Cenzorové řádí všude, blogy nejsou výjimkou.

Téma :

O-právu-na


Slušný člověk nelžeTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Slušný-člověk


Nesprávný občanTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Nesprávný-občan


Jugoslávie 2.0Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Jugoslávie


Válka s mloky k zamyšleníTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Válka-s-mloky


Společně proti terorismu aneb islám za to fakt nemůže...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Společně-proti


Některé věci hlava prostě nebereTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Některé-věci-hlava


Quotenfrau (speciál napsaný k em dé žet) Kvóty pro ženy?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Celkem logicky sepsaná filipika proti používání kvót pro ženy a menšiny. Kvóty zkrátka škodí všude...

Téma :

Quotenfrau-speciál


Pig eat pig green edition (feat. Co sám nerad, nečiň jinému)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Pig-eat-pig-green


Několik doporučení pro uvědomělého (nejen)multikulturního světoobčanaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Několik-doporučení


Komu vadí národ?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Komu-vadí-národ


Návrat České televize českému národuTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Návrat-České


Muslimové chtějí také žít!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Muslimové chtějí taky žít a být všichni bohatí... kdyby to ovšem v islámu šlo...

Téma :

Muslimové-chtějí


Genetika muslimůTuhle knihu jsi ještě nečetl

Genetická past muslimů - degenerace způsobená příbuzenským křížením... Opravdu si myslíte, že to Evropě pomůže? Nestačí nám vlastní degenerovaní šlechtici?

Téma :

Genetika-muslimů


Několik faktů o PutinoviTuhle knihu jsi ještě nečetl

Málo známá fakta o Putinovi.

Téma :

Několik-faktů


Run (hon) na ZemanaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Run-hon-na-zemana


Přicházíme v míruTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Přicházíme-v-míru


Má být vězení mučírna?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Vězení má být kriminál! Ne mučírna, ale rozhodně ne lázeňská péče!

Téma :

Má-být-vězení


Dopis Víta PokornéhoTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Dopis-víta


Pamětní deskaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Mizení pamětních desek je prvním krokem k přepisování dějin podle zlovůle panstva. Už od dob faraonů a starých Římanů!

Téma :

Pamětní-deska


Zrada se nesmí vyplácet!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Zrada-se-nesmíKrkonošské pohádky a klasická zmrdologieTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Krkonošské-pohádky


Vaše násilí, jejich násilíTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Vaše-násilí


Soud připravil zpěváka Ortela o cenu Karla KrylaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Soud-připravil


Musíme pomáhat?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Musíme-pomáhat


Stop plagiátům!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Stop-plagiátům


Porušení zákona v přímém přenosuTuhle knihu jsi ještě nečetl

Další dvojí metr v Čechách! Aneb jak Česká Policie lhostejně přihlížela hromadnému porušování zákona.

Téma :

Porušení-zákona


Dokonalá demokracie neexistujeTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Dokonalá-demokracie


Češi jsou poraženým národem.Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Češi-jsou


Kdybys ses neučil tak dobře, nemusels bejt nezaměstnanejTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Kdybys-ses-neučil


Žluté vesty: Oficiální chartaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Žluté-vesty


Havlová versus VyvadilTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Havlová-versus


O Babišovu synoviTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

O-babišovu-synovi


Úvaha k zamyšlení:Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Úvaha-k-zamyšlení


Krátce o TibetuTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Krátce-o-tibetu


Přála bych si... aneb 2000 slov dnesTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Přála-bych-si-aneb

Ukaž ( 1 hodnocení)


Horrory dneška (o tom už se nemá mlčet)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma :

Horrory-dneška2019 Kolektiv


Overtonova oknaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Overtonova-okna

Ukaž ( 1 hodnocení)


Švédské prolomení Overtonova okna!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Švédské-prolomení

Ukaž ( 1 hodnocení)


Inkluze Největší zločin na národu!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Zločin zvaný Inkluze je největším zločinem na národu a jeho prosazovatele bude nutné potrestat!

Téma :

Inkluze

Ukaž ( 1 hodnocení)


Multikulti lékařiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Multikulti-lékaři

Ukaž ( 1 hodnocení)


Co se na nás hrneTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Co-se-na-nás-hrne

Ukaž ( 1 hodnocení)


LGBT oltář Švédského křesťanstvíTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Lgbt-oltář


Jak se vyhnout koronaviruTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Jak-se-vyhnout


Kovidová bezmocnostTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Kovidová-bezmocnost


Chcete mluvit? Tady máte návod.Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Chcete-mluvit


Drby (neověřitelné)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

()

Tato témata by mohla být dobrá k zamyšlení, jenže vypadají opravdu jako drby (hoaxy). Nicméně mohou být i tak zajímavá a kdyby se potvrdily... nechci ani domyslet...

Téma :

Drby Kolektiv


Lékaři se vracejí!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Lékaři-se-vracejí


Neužíváš? Tak naval!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Squotteři podle Marxe znárodňují - a Policie jen přihlíží!

Téma :

Neužíváš


Non gratum anus oryctolagiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Non-gratum-anus


Evropská komise podojila GoogleTuhle knihu jsi ještě nečetl

Evropská komise podojila Google, ale nezdá se, že by to bylo správné!

Téma :

Evropská-komise


Dělostřelecká příprava apokalypsyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Dělostřelecká


Mafie v rozhlaseTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Mafie-v-rozhlase


Čučkaři? Koniáši!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Čučkaři


Restituce a zdaněníTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Restituce-a-zdanění


Čučkaři a jiný materiálTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Čučkaři-a-jiný


Mayová a SoukupTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Mayová-a-soukup


PovzdechTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Povzdech


Co když jde o něco jiného?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Co-když-jde-o-něco


Vzdělaný idiot Beneš a nevzdělaný idiot Xindl XTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Vzdělaný-idiot


Distanční výuka 2020Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Distanční-výuka

Ukaž ( 1 hodnocení)


Mohu se prosím dojít vyčůrat?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Mohu-se-prosím


Žijeme stále ve svobodné zemi?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Žijeme-stále-ve


Vláda národní blbostiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Vláda-národní

Ukaž ( 1 hodnocení)


Zdravotnictví v době kovidovéTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Zdravotnictví-v-době


Šéfe, kam mám vylejt tu vakcínu?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Šéfe


Otevřený dopis soudruhu Jiřímu Hrdinovi, t.č. v USA.Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Otevřený-dopis


Twitter, Trump a Parler: problém není údajná cenzura, nýbrž monopolTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Twitter


Tesla Model S: 12 kg uhlí 100 kmTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Tesla-model


Proč by starouškové měli vzít na vládu holeTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Proč-by


Americká hra na demokraciiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Americká-hra-na


Americká hra na demokracii - konec hryTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Americká-hra-naVzestup byrokracie a pád svobodného světaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Vzestup-byrokracie


Antologie amatérských autorůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016-2018)

Antologie Amatérských Autorů - aneb všehochuť povídek. Máte-li něco podobného, můžete se připojit...

Téma :

Antologie-amatérských2016-2018 Kolektiv


Jatka (povídka, kterou nelze neotisknout)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Tuhle povídku si málokdo odváží jen tak hodit do koše!

Téma :

Jatka-povídka


Báseň stařenkyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Báseň-stařenky


DráčekTuhle knihu jsi ještě nečetl

Humor kolem jednoho známého piktogramu...

Téma :

Dráček


PoledniceTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Polednice


Bacha na napomínání dětí! Pamatují si to!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Pozor na děti! Všechno si pamatují a v nejnevhodnější chvíli to použijí!

Téma :

Bacha-na


Život píše románTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Život-píše-román


Jak dát kočce tabletkuTuhle knihu jsi ještě nečetl

Povídky o kočkách. Jak dát kočce tabletku, Koupání kočky jako bojové umění, Automatická myčka kočky. Ke sci-fi to sice moc nepatří (nanejvýš k přednášce o osobách chráněných mimozemšťany), ale proč se nezasmát? Máte-li ale kočku, doporučuji nastudovat - může to přispět k vašemu přežití!

Téma :

Jak-dát-kočce


Zemanova pohádka o Jezinkách a realitaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Zemanova-pohádka


Jazykový koutekTuhle knihu jsi ještě nečetl

Znáte českou mluvnici? I všech 17 českých pádů? Myšleno ty mluvnické, jaké jiné?

Téma :

Jazykový-koutek


Don ŠpagátTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Don-Špagát


Koronavir 2020Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Koronavir-2020


Jak vydat knihu?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Povídání o tom, jak vydat knihu, není zrovna veselé. Zato je reálné. Bohužel. Spolehnout se na nakladatele je ale ještě horší. Dvakrát bohužel! Převzaté se svolením autora - Vladimír Preložník, vydavateľstvo Enigma, Nitra.

Téma :

Jak-vydat-knihu


Vzpomínky na 50.létaTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

(ukázka)

Téma :

Vzpomínky-na-50léta


Trolling - aneb pravidla neslušné diskuseTuhle knihu jsi ještě nečetl

Pravidla neslušné diskuse jsou zde proto, aby se fauly daly poznat, odhalit a vyvarovat se jich (jinak budeme za hulváty).

Téma :

Pravidla-diskuse


AktualityTuhle knihu jsi ještě nečetl

Aktuality by se neměly příliš míchat do scifi. Ale někdy to člověku nedá...

Téma :

Aktuality


VšehochuťTuhle knihu jsi ještě nečetl

Všehochuť - to co nespadá jinam - administrativní věci, všetečnosti, FAQ apod...

Téma :

Vsehochuť


Slovník Česko-žurnalistickýTuhle knihu jsi ještě nečetl

Kapesní slovník Česko-žurnalistický - nepostradatelný pro porozumění naší žurnalistické žumpě.

Téma :

Slovník-žurnalistů


Krymské pyramidyTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Pyramidy na Krymu a jejich světová provázanost.

Téma :

Krymské-pyramidy


Yellowstone - hrob lidstvaTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Obyvatelé Pompejí neměli tušení, co na ně chystá nedaleká hora Vesuv. Lidstvo už - alespoň pár vědců - ví, co na ně chystá Yellowstonský národní park v USA. Ale chováme se jako obyvatelé Pompejí... Ti, co vědí oč jde, už ze Spojených států prchli. I s rodinami a s příbuznými. Jiní si staví podzemní úkryty, celá města... Bláhoví...!

Téma :

Yellowstone


Pochyby - aneb o čem všem se dá úspěšně pochybovatTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

O některých úplně nových dogmatech mám opravdu silné pochyby...

Téma :

Pochyby


Denní čtenostTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Zobrazí návštěvnost některých pozoruhodností.

Téma :

Čtenost


Prkotiny (co by jinde překáželo)Tuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Prkotiny je všechno, co nemá velký význam.

Téma :

Prkotiny


Poznámky:

Ikonky vpravo od názvu ukazují možnosti dané knihy. Například které jméno se dá měnit (=hrdinka, =hrdina).

křížek vpravo od názvu knihy zmizí, až knihu přečtete.

označuje knihy s více volitelnými verzemi.

kniha může být buÄŹ 'učesaná' (pro děti) nebo 'rozcuchaná' (ta je však blokovaná dětskou pojistkou).

= kniha je celá blokovaná dětskou pojistkou.

= kniha je součástí větší ságy.

= kniha navazuje na předchozí.

Poháry (zlatý, stříbrný a bronzový) označují knihy, které považuji za lepší než ostatní. Je to můj názor, můžete mít i jiný.

označuje naopak knihy, které považuji za slabší.

Komu se nelíbí také, dá mi aspoň za pravdu.

Kliknutím na obálku změníte její velikost, abyste si ji mohli lépe prohlédnout.

Obrázkové serie

Akvárka (byť poněkud nezvyklá)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Řeklo by se - akvárko - a co? Ale mohou být i dost neobvyklá...

Téma :

Akvaria


Americké bankomaty Americké bezpečné bankomatyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Americké bezpečné bankomaty - úplně sice bezpečné nejsou, ale většinu problémů odstraňují.

Téma :

Bankomaty


Autokuriozity.Tuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Někdy nad tím jen kroutíme hlavou, někdy nám to kroutí bránicí...

Téma :

Kuriosity


Bonsaje - japonské uměníTuhle knihu jsi ještě nečetl

Staré japonské umění pěstování miniaturních stromů - bonsají. Japonci jsou tím proslulí. Tohle jsou jen ukázky... (ale pěkné).

Téma :

Bonsaje


Brazilské telefony Proč to nejde u nás?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Brazilské telefony vynikají nápaditým zpracováním. Proč nejde něco takového u nás?

Téma :

Telefony


Cesta do kostelaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Cesta do kostela může dopadnout různě...

Téma :

Kostel


Cesty, cesty, cesty...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Cesty všeho druhu... rovné i klikaté...

Téma :

Cesty


Co dokáže make-up?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Co dokáže make-up aneb poznáte některé známé osobnosti, změněné make-upem k nepoznání?

Téma :

Makeup


Co jsme pili kdysi?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Pivní etikety za socialismu (povšimněte si cen!)

Téma :

Nápoje-kdysi


Čert - přítel člověkaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Pes je nejlepší přítel člověka - i když se jmenuje Čert. Aneb medailonek jednoho slavného psího přítele a herce.

Téma :

Čert


Čínská odtahová službaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Čínská odtahová služba - aneb metoda žaves!

Téma :

Kuriosity


Čokoládový vlak (to je sladkostí!)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Čokoládový vlak... zajímalo by mě, kolik tun čokolády na to padlo...

Téma :

Čoko-vlak


Děti v KanaděTuhle knihu jsi ještě nečetl

Jak se dělají děti v Kanadě? Kanadský fotograf Patrice Laroche a jeho žena Sandra Denis to předvádějí názorně! Jen trochu netradičně...

Téma :

Kanadské-děti


Dítě+domácí mazlíčciTuhle knihu jsi ještě nečetl

Děti jdou vděčnými náměty. A domácí zvířata je často ctí jako mláďata a dovolí jim ledacos...

Téma :

Mazlíčci


Dobrá varováníTuhle knihu jsi ještě nečetl

Docela správně umístěná varování.

Téma :

Varování


Domácí mazlíkTuhle knihu jsi ještě nečetl

Domácí mazlíčci mohou být různí. Ale takového bych si dost rozmýšlel. Přece jen - kočka je kočka... a jednou z kočičích vlastností je přece faleš...

Téma :

Mazlík


Doom pro SkrčkaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Co myslíte, hodily by se tyhle obrázky do románu Skrček?

Téma :

Skrček


DortyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Dorty všeho druhu... aneb jak si hrají cukráři?

Téma :

Dorty


Dříve a dnesTuhle knihu jsi ještě nečetl

Některé pojmy se časem značně posunuly...

Téma :

Nostalgie


DýněTuhle knihu jsi ještě nečetl

Dýně všeho druhu

Téma :

Dýně


ĎoubalíkTuhle knihu jsi ještě nečetl

Ďoubalíkovy obrázky jsou vtipné a aktuální. A jsou tady s jeho vědomím a svolením.

Téma :

Ďoubalík


Fotka v pravý okamžik!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Stačí v pravý okamžik stisknout spoušť...

Téma :

Momentky


Hipoterapie:Tuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Téma :

Koně


HoblinyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Co všechno se dá udělat z pouhých hoblin?

Téma :

Hobliny


HoubyTuhle knihu jsi ještě nečetl

To nám snad dělají na vztek!

Téma :

Houby


Inspirace Kdo se po kom opičí?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Čím se kdo asi inspiroval? Aneb kdo se tady opičí?

Téma :

InspiraceJežčí mámaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Kočka přijme i mláďata, která se koťatům moc nepodobají...

Téma :

Ježci


JídloTuhle knihu jsi ještě nečetl

Jídlo, které je skoro škoda sníst... Ale i jídlo může vypadat neotřele!

Téma :

Jídlo


Kočičí logika (kterou nepochopíš)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Kočičí logiku prostě nepochopíš...

Téma :

Kočičí-logika


KrokodýlTuhle knihu jsi ještě nečetl

Krokodýl dobře ví, kdo mu tancuje po hřbetě... Podceňovat dravce se zkrátka nevyplácí...

Téma :

Krokodýl


Letenský StalinTuhle knihu jsi ještě nečetl

Svobodná Evropa tenkrát navrhovala udělat hlavu Stalina šroubovací. Po Sametovce jsme sem mohli našroubovat hlavu Havla, pak Klause, pak... Proč vlastně ti pitomci tak krásný pomník zbourali?

Téma :

Stalin


Malby na těleTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Malby


Michael MarčákTuhle knihu jsi ještě nečetl

Marčákovy obrázky byly pohotové a vtipné. Přebíral jsem je s jeho vědomím a svolením. Škoda, že už další nebudou, když jejich autor zemřel...

Téma :

Marčák


Mír s tuleniTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Povídání o filmu »Mír s tuleni«

Téma :

Tuleni


Míry a váhy (staročeské)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Míry-váhy


Motorka To je tak, když truhlář nemá co na práci...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Muselo to dát hodně práce... ale nemohu si pomoci, vypadá to krásně!

Téma :

Motorka


Náramkový tabletTuhle knihu jsi ještě nečetl

Náramkový tablet - Izraelci konečně vyvinuli něco srovnatelného se »Semerádovým komunikátorem« z GSMB! Jen jim to trochu trvalo. Můj komunikátor pochází z roku 1971... takže jsem čekal skoro 44 let!

Téma :

Tablet


Naše náklaďákyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Náklaďáky

Ukaž ( 1 hodnocení)


Nebojte se vězení!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Proč se lidé vlastně tak bojí vězení? Vždyť by tam mnohým bylo lépe než venku!

Téma :

Vězení


NehodaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Menší srážka na letišti... Na vojně jsme říkali: To je hned...!

Téma :

Nehody


Nechálov:Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Obrázky z Nechálovské školy. Zajímavé jen pro ty, kdo tam chodili.


Neuvěřitelná místa na světěTuhle knihu jsi ještě nečetl

Někdy vidíte fotku a řeknete si, že není možné, aby takové místo na té naší planetě existovalo, že to musí být Photoshop nebo jinak upravená fotka. Není tomu tak.

Téma :

Neuvěříš


Nezabiješ! Nezabiješ!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Pamatuj na přikázání »Nezabiješ!«! I když to je fakt někdy na zabití...

Téma :

Nezabiješ

Ukaž ( 1 hodnocení)


Orlík a Vltava z dronu.Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Orlík z dronu. Co dodat?

Téma :

Orlík


Pat a Mat v akciTuhle knihu jsi ještě nečetl

Znáte snad tyhle nešiky? Jenže tyhle obrázky jsou ze života! I když nešikové občas život opravdu ohrožují...

Téma :

Pat-a-Mat


Pavel KantorekTuhle knihu jsi ještě nečetl

Pavel Kantorek byl jako kreslíř fenomén - než po r.1968 zmizel do Kanady...

Téma :

Kantorek


Perličky helpdeskuTuhle knihu jsi ještě nečetl

Zajímavé postřehy. Údajně se všechno stalo!

Téma :

Helpdesk


Perníkový advent - co všechno se dá upéci...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Ukázky, jak si lidé vyhrají s perníkem

Téma :

Perníčky


Pes+kočka - kamarádiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Mohou být pes s kočkou kamarádi? Ukazuje se, že ano. Ale musí je někdo (člověk) skamarádit.

Téma :

Pes-kočka


Pes+liškaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Pes a liška bývali vždycky nepřátelé. Tohle je čestná výjimka. Dějí se zkrátka zajímavosti.

Téma :

Pes-liška


Po silvestruTuhle knihu jsi ještě nečetl

Těžká jsou rána po Silvestru...

Téma :

Po-Silvestru


Povlečení na postele, které prostě nemá chybu...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Bylo by to docela zajímavé... takový námět pro podnikatele v oboru povlečení, aby nebyla nuda... Některé náměty bych docela bral!

Téma :

PostelePřelouč:Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Obrázky z gymnázia Přelouč. Zajímavé jen pro ty, kdo tam chodili.


PtáciTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Nebylo už hysterie kolem ptačí chřipky dost?

Téma :

Ptáci


Ptačí hraTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Interaktivní hra s ptákem

Téma :

Ptačí-hra


Ruský humorTuhle knihu jsi ještě nečetl

Ruský humor je maličko odlišný od našeho. Místy se zasmějete, místy až mrazí!

Téma :

Ruský-humor


RybníkTuhle knihu jsi ještě nečetl

Musí být v rybníku jen ryby? Jistě - a nejen ryby...

Téma :

Rybník


Se dřevem se dá vyhrát!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

I dřevo se dá naskládat umělecky!

Téma :

Dřevo


Sedmý smysl - obrázkyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Obrázky z knihy Sedmý smysl

Téma :

Sedmý-smysl


Seminář o filmu Mír s tuleniTuhle knihu jsi ještě nečetl

Seminář o filmu »Mír s tuleni«

Téma :

Tuleni


Schody jsou různé...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Někdy z nich člověk dostane závrať, někdy dokonce nemají žádný smysl - schody pro schody...

Téma :

Schody


Snesitelná grafitiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Je o mně známo, že nemám rád graffitti a považuji je za vandalství. Snad kdyby bylo aspoň trošku umělecké... To ale ty naše české čmáranice nejsou.

Téma :

Grafiti


Sopka na IslanduTuhle knihu jsi ještě nečetl

Pár obrázků z výbuchu sopky na Islandu

Téma :

Sopka


Temelín a filmařiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Veselé příhody z natáčení filmu »Mír s tuleni« - tentokrát v elektrárně Temelín. Pikantní na tom je skutečnost, že se nic z toho ve filmu nakonec neobjevilo...

Téma :

Temelín


To se nevrátí...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Nostalgické retro obrázky - spoustu těchto věcí si pamatuji a mnohé nebyly špatné. Kdybychom to dobré zachovali...

Téma :

Nostalgie


Tomu se říká smůla!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma :

Smůla

Ukaž ( 1 hodnocení)


Uličky z pohádek...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Některé uličky opravdu jako kdyby patřily do pohádky...

Téma :

Uličky


Umělecké nářadíTuhle knihu jsi ještě nečetl

I nářadí může být předmětem umění!

Téma :

Nářadí


Umíte ořezat tužku?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Jestli to ale umíte takhle, smekám!

Téma :

Kuriosity


Utahaný jako pesTuhle knihu jsi ještě nečetl

Utahaný jako pes? Umíte si to vůbec představit?

Téma :

Jako-pes


Váš dům?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Dům z různých úhlů pohledu (zejména očima finančního úřadu)

Téma :

Váš-dům


Vejce...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Tak si hráli v Číně, když u nás stálo jedno vejce 7.- Kč!

Téma :

Vejce


Vláčky - aneb jak si hrají AngličanéTuhle knihu jsi ještě nečetl

Jak si hrají Angličané? Ne že bych jim to záviděl (ale závidím!). Nakonec, můžete si něco takového pořídit i u nás. Jen počítejte s tím, že cena takové mašinky je srovnatelná s cenou automobilu...

Téma :

Vláčky


Zatmění slunce v Čechách 20.3.2015Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Zatmění slunce v Čechách 20.3.2015 - pár amatérských, ale krásných fotografií.

Téma :

Zatmění


Zvířata jako rodičeTuhle knihu jsi ještě nečetl

Zvířecí rodiče - mláďata jsou hezká i u dravců...

Téma :

Zvířata-rodičeErrata jsou u: zo=Zoidée gu=Gurroa a válka Agríšů sk=Skřítci jk=Jukagyri or=Orizemě ps=Poustevník br=Brochikea j2=Svět ďáblic fx=Fext sc=Schizofrenik lg=Liangé ma=Manuscript pa=Pážata pr=Přítel bo=Boxduroy dx=Zoromor

Anketa s pořadím:

Zoidée dívka z planety Bardžá (19)

Andílek (Andělská trilogie 1) (15)

Pážata magické říše (13)

Skrček (13)

Kniha (nebo kočka?) (12)


Přítel (mezi námi) (11)

Beridaz (10)

Woodoo (9)

Magické zrcadlo (Fanfikce k sérii Sedmý smysl) (9)

Giweruz a zvony pekelné (8)

Krešo (pevnost nad Moskvou) (8)

Poustevník (8)

Veverky (Sciurus sapiens) (8)

Duch a ďáblice Jupiterský duch 1.část (8)


Ankety se účastní už 31 čtenářů, zobrazují se knihy s 0 body a výš.

Anketa (které ještě vydat?)

Skrček (13)

Kniha (nebo kočka?) (12)

Přítel (mezi námi) (11)

Beridaz (10)

Magické zrcadlo (Fanfikce k sérii Sedmý smysl) (9)


Giweruz a zvony pekelné (8)

Krešo (pevnost nad Moskvou) (8)

Veverky (Sciurus sapiens) (8)

Duch a ďáblice Jupiterský duch 1.část (8)

Gurroa a válka Agríšů příběh telepatické bytosti (7)

Imperium 1 Evropa (7)

Démon (6)

Fulgiu (svět šedé magie) (6)

Planeta Leon (5)

OMÍOR válka světů (5)


Ankety se může účastnit každý registrovaný čtenář. Každý smí hlasovat pouze pro 10 knížek, přičemž záleží na pořadí: první dostane 5 bodů, druhá 4 atd. pátá a další po jednom bodu. Body se přidělují tlačítkem s hvězdičkou u popisu knížek. Kde jste již body přidělili, toto tlačítko zmizí (Nedá se pro jednu knížku hlasovat 10x). Tlačítka zmizí i po označení 10 knížek.

Pokud se spletete, nebo si to rozmyslíte a chcete body rozdělit jinak, je zde tlačítko "Smazat!". To ale smaže všechno a začínáte od počátku (záleží i na pořadí).

Máte k těmto knížkám připomínky?

Mrkající lebka Napište mi je mailem, nebo vyjádřete níže. Náhodné návštěvníky žádáme, aby své názory vyjadřovali pokud možno na úrovni. Koho nebaví čtení přímo na PC, ale má čtečku a chce si to číst na ní, najde na hlavní stránce nahoře záložku Download, odkud se dá stáhnout většina románů ve formátech PDB, PDF, MOBI a EPUB pro čtečky.


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od Q-230219: 11/3 v 19:56 na téma Věda: Důkaz paralelního vesmíru? Nacistická mince z roku 2039 v Mexiku vyvolává bizarní teorie https://newstangail24.com/nazi-coin-from-2039-in-mexico-sparks-bizarre-theories

Domů
Statistiky

"Seznam knih (a plků) nakladatelství Autobus" (komentáře)

Téma=Romány

Nahoru!
Seznam s obrázky

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

1 Jméno: Q-22123023  Vzpomínám...   KnihaTéma: Romány 01.01.2023 v 17:18 id: 1336832

Vzpomínám...


2 Jméno: Q-2208292 Info: ... Chybí mi ty knihy na pokračování...   KnihaTéma: Romány 29.08.2022 v 20:37 id: 1336831

Chybí mi ty knihy na pokračování...


 

 

Q-211202215: Já vám je bohužel nedopíšu... πα½ (13.09.2022 10:37)


 

 

MiHo: Copak knihy, ale hlavně autor, pan Semerád, pak teprve ty knihy... Ach jo! (15.09.2022 08:56)


3 Jméno: Q-211202215 Info: P.A.Semi Výpadek webu napraven   KnihaTéma: Romány 05.08.2022 v 20:29 id: 1336830

Omlouvám se všem čtenářům za výpadek webu v květnu až červenci 2022. Zaplatil jsem jednu fakturu za doménu v dubnu, ale o měsíc později přišla druhá faktura, které jsem si nevšiml včas... Snad se to nebude napřesrok opakovat...

πα½


 

 

PateON: Díky! (08.08.2022 13:45)


4 Jméno: Q-22031319  Bylo by asi dobré zkontrolovat vtipy   KnihaTéma: Romány 10.04.2022 v 16:50 id: 1336829

Bylo by asi dobré zkontrolovat vtipy případně i obrázky.

Pan Semerád (Sit tibi terra levis – „Budiž ti země lehká“) byl velký milovník východního národa dnes bohužel imperialistů, a vzhledem ke skvělým příběhům jaké psal mu to většina z nás asi ráda prominula - já také. Avšak dnes kdy "rusáci" ohrožují a vyhrožují všem kolem včetně nás si myslím že plýtvat dobrým slovem i vtipem na takové "XXX" (dosaďte si dle výběru - zabijáky, svině, teroristy, prohnilé vředy, fašisty...) je zbytečné.

Poznámka: Některé vtipy si dělají legraci z hrdinství a smrti Ukrajinců.


 

 

Q-211202215: Inu, takhle (jako tazatel snažící se o zrušení starých "vtipů") to vypadá, když si někdo nechá vymýt mozek propagandou téhle Západní Říše Lží...

 

Občanská válka na Ukrajině, trvající již osm let, kdy ukro-fašističtí teroristé brutálně ostřelovali tu část Donbasu, kterou se jim nepodařilo uchvátit po vyhlášení samostatnosti Donbasu, se již snad chýlí ke konci, když Rusko přišlo osvobodit Donbas od Ukrajinských fašistických okupantů... Putin tady de-facto nikomu nevyhrožuje, kromě zcela legitimního upozornění na nevměšování se, zatímco Euro-bolševici si sami naběhli na vidle svých Lží a Nenávisti, když nás "střelili do nohy" sankcemi, namířenými především proti Evropanům, kterým se v Rusku jen smějí... Leckdo si zaslouží především to, co přejí spravedlivému Rusku...

 

 

Možná nějaké vtipy i přidám, když zjistím, odkud je táta stahoval a jak se sem nahrávaly... Nic se ale rušit nebude...

 

πα½ (05.08.2022 20:29)


  

 

ZdenekZikovecky: Na pana Semeráda budu raději vzpomínat jako na autora, který napsal Krešo, a motivy objevující se v jeho pozdních dílech si vysvětlovat jako neblahé vlivy stáří a zdravotního stavu. (09.11.2022 10:11)


  

 

honbri: Plně souhlasím! Kdo pohodlně přijímá pouze oficiální zprávy z ČT, ČR atd, je v nynější době "bachovské cenzury" úplně mimo realitu ....

Držím palce, komu asi je snad jasné ... (06.08.2022 20:14)


5 Jméno: honbri Info: Hltač Semeráda Potěšilo mne že v rubrice Vtipy tohoto   KnihaTéma: Romány 28.02.2022 v 10:04 id: 1336828

Potěšilo mne, že v rubrice "Vtipy tohoto dne" jsou momentálně aktuální vtipy na vše okolo válečných událostí - stejně jako by to připravoval p.V.Semerád osobně ...


6 Jméno: jaxx Info: čekatel na důchod Pro všechny truchlící:   KnihaTéma: Romány 08.01.2022 v 03:18 id: 1336827

Pro všechny truchlící:

V nejistotě, co bude s tímto webem, rozhodl jsem se vytvořit moji kopii tohoto webu. Takže pozorně sledujte web http://www.amau.eu/ ať vám neuteče nějaká zajímavost. Samozřejmě, nebude to hned takový vypracovaný web jako tento, ale budu se snažit. Prozatím tam budou moje díla a Mojkova Arminská sága. Od ostatních budu muset získat povolení k publikování.


7 Jméno: Q-220101235  Teď jsem se to dozvěděla... Odešel   KnihaTéma: Romány 01.01.2022 v 23:53 id: 1336825

Teď jsem se to dozvěděla... Odešel další z úžasných a spravedlivých lidí. Je mi to líto pro nás - ale na druhou stranu jaké bylo asi jeho překvápko, když vylezl ze zchátralého těla, a byl zase ve skvělé formě! Protože po smrti člověk nespí svůj věčný sen, jak lidstvu věky vtloukali do kebulí, nýbrž žije dál. To, že je člověk nesmrtelná bytost, se nám už po tisíciletí zatajuje. Takže pane Semeráde, přeji Vám šťastný další život, máme Vás rádi!


  

 

Q-22091918: Glosuje: Q-22091918 (10.12.2023 23:59)


8 Jméno: cica Info: tajné Upřímnou soustrast   KnihaTéma: Romány 25.12.2021 v 19:47 id: 1336823

Byl to pro mne pěkný šok. Upřímnou soustrast. Je škoda tak správného spisovatele, který mněl podobné názory na svět jako já. Ale jeho knihy budou žít dál....... a ukazovat, jak by to mnělo být...

Jen mne mrzí, že už se s ním nikdy nesetkám, snad až na té druhé straně....


9 Jméno: Q-211027 Info: Marek Úprimnú sústrasť   KnihaTéma: Romány 13.12.2021 v 13:27 id: 1336821

Nechce sa mi veriť tomu, čo som si dnes precital na stránke :(.. Ďakujem za chvíle, ktoré som mohol stráviť čítaním tých najlepších scifi kníh.. NIKDY NEZABUDNEM a prečítam si ich znovu a znovu... Úprimnú sústrasť rodine.


10 Jméno: jaxx Info: čekatel na důchod No pěkný. Pár dní se člověk nedostane   KnihaTéma: Romány 10.12.2021 v 19:20 id: 1336820

No pěkný. Pár dní se člověk nedostane na stránku a bác ho. Upřímnou soustrast rodině. Děkuji za krásná léta čtením, aspoň pro mě, těch nejlepších scifi románů a povídek. Tak jako dosud je budu číst stále dál a znovu.


11 Jméno: Loki_cz Info: tajné Upřímnou soustrast..   KnihaTéma: Romány 07.12.2021 v 21:45 id: 1336818

Upřímnou soustrast..

Knihy Pana Semerada jsem cetl rad.. sice se posledni roky stavaly mene mirumilovne a temnejsi ale i tak.. Sbohem pane Semerade a at uz jste kdekoliv doufam ze je vam tam dobre.


12 Jméno: klaviron Info: Mirek Zachariáš Upřímnou soustrast. Sice jsem se fyzicky   KnihaTéma: Romány 06.12.2021 v 11:12 id: 1336817

Upřímnou soustrast. Sice jsem se fyzicky potkali jen několikrát, ale jeho duch a názory mi pomáhají posledních 20 let.


13 Jméno: Remca Info: . Velká lítost   KnihaTéma: Romány 03.12.2021 v 23:32 id: 1336816

Upřimnou soustrast. Je mi to moc líto. S Václavem jsem se znal mnoho desetiletí, ještě od dob sálového počítače Tesla 200, kde jsme oba dělali programy. Již tenkrát vytvořil Václav na sálovém počítači hry na Hvězdné války. A jazyk BAR vznikl z názvu mezikódu počítače Tesla 200, který loader zpracoval na hotový program. BAR znamenalo Binary Assemble Relative. Vašek z toho nádherně udělal jazyka Galaktického společenství i nazval planetu Bardžá. Je mi to moc líto a celé rodině vyjadřuji nejhlubší zármutek. Vaškovy knížky s námi zůstanou navždy.


14 Jméno: Q-211202215 Info: P.A.Semi Parte na Slunci   KnihaTéma: Romány 03.12.2021 v 13:00 id: 1336815

Děkuji za projevy soustrasti...

 

Dne 2021-11-29 kdy SW Václav Semerád zemřel, bylo na Slunci v ultra-fialových oblacích zobrazené dost výrazné SW, a pak postupně zřejmě i "Semerád" a "dnes", možná bylo mezi tím ještě jedno slovo, ale není dobře čitelné...

Myslím, že SW Bohu i Slunci křivdil... ("Giweruz" není správná Fantazie, Slunce nás nezničí, pomůže nám Lidem, to ještě zřejmě uvidíte...)

 

Není to poprvé, co byl na Slunci čitelný nápis, dávající smysl a aktuální...

 

Verze obrázku bez popisů je http://pialpha.cz/parte-sw-orig.jpg , verze s popisem buďto http://pialpha.cz/parte-sw-desc4.jpg , kde to je obtažené modře, nebo http://pialpha.cz/parte-sw-desc5.jpg , kde je toto "obtažení" zmenšené v rohu... Tuhle verzi jsem přidal i mezi Parte na první stránce zde, kde jsem předtím na nátlak rodiny musel nahradit spisovatelovo parte za rodinné, ale jeho vlastní jsem tam nechal zmenšené vedle, čímž vznikl prostor i na toto třetí...

Původní obrázky lze prohlédnout nebo stáhnout třeba takto: http://sun.smilingtree.cz/browse/?type=aia193heq&time=2021-11-29T0857 , a technický popis, jak se zvyšuje kontrast, aby ty nápisy byly čitelné, je na http://pialpha.cz/Sun/Aia193/

 

πα½


15 Jméno: Miraxus Info: Vděčný čtenář Upřímnou soustrast   KnihaTéma: Romány 02.12.2021 v 21:57 id: 1336814

Upřímnou soustrast rodině.

Děkuji za krásná léta čtením těch nejlepších scifi románů.

Tak jako dosud je budu číst stále dál.


16 Jméno: vgj Info: Václav Jansa Díky   KnihaTéma: Romány 02.12.2021 v 19:37 id: 1336813

Děkuji mnohokrát.

Škoda, že byl život krutý. A optimistické příběhy se posunuly až příliš do krutého vnímání současné reality...

Najděte klid ve světě, který jste nám všem tak krásně vysnil. Buďte opět Vojtou Karasem a najděte tam někdě svoji Zoidé.

Na Vaše knížky a příběhy nezaomenu.

Díky a pozdravujte přítele andělů.

VJ


17 Jméno: jiri1234  Upřímnou soustrast děkuji za mnoho času   KnihaTéma: Romány 01.12.2021 v 23:57 id: 1336812

Upřímnou soustrast, děkuji za mnoho času stráveného povzbuzujícím a optimistickým čtením.


18 Jméno: MiHo  Ach!   KnihaTéma: Romány 01.12.2021 v 22:11 id: 1336811

Slova nedokážou vyjádřit .....


19 Jméno: Jindra Info: www.sskola.cz 2 SW děkuji za všechno a měj se líp než   KnihaTéma: Romány 01.12.2021 v 16:40 id: 1336810

2 SW děkuji za všechno a měj se líp než tady.


Komentáře

Začátek